-3x^2+8x-4=0

kiszámoltam másodfokúval az egyenletet és x1=2 x2=0,6

de mi az hogy valós gyökei reciprokának összege?? :O


2011. márc. 9. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

1/(x1) + 1/(x2)

Venned kell a kiszámolt gyökök reciprokát és ezeket összeadni.

(Jelen esetben 1/3 + 3/2 = 2)

2011. márc. 9. 18:17
 2/6 anonim ***** válasza:
Léphet fel álgyök is, ezért kell visszaellenőrizni a másodfokú egyenletet. Ha az egyik gyököd nem elégíti ki az egyenletedet, az álgyök. Ha minden stimmel, akkor a két eredményed reciprokát veszed (-1 szeresét), majd összeadod. Vagyis 2-ből 1/2 lesz, 0,6-ból 1/0,6. Közös nevezőre hozod majd összeadod.
2011. márc. 9. 18:19
 3/6 anonim ***** válasza:
DE 1/2+3=7/2=3,5
2011. márc. 9. 18:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs!! Szóval 1/2 + 3/2 = ez tényleg 2
2011. márc. 9. 18:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek!
2011. márc. 9. 18:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Jajj, de hülyeséget írtam. Nem a szám mínusz egyszeresét, hanem a kitevő mínusz egyszeresét. Például kettő a négyzeten reciproka 2 a mínusz másodikon lesz, ami egy osztva kettő a négyzetennel.

A lényeg a lényeg: körülbelül vedd úgy, hogy felcseréled a számlálót és a nevezőt. Például 2-t felírhatod 2/1-ként is, mivel 2-ben az egy megvan kétszer, vagyis 2=2/1

a reciproka meg az, hogy felcseréled a számlálót és a nevezőt: 2/1-ből 1/2 lesz.

Ez általában tört osztásánál jön elő, mivel törtet törttel úgy osztunk, hogy annak a törtnek a reciprokával szorzod a másikat, amivel osztasz.

2011. márc. 9. 18:55