Hogyan kell ezt kiszámolni? (9. o. )


határozzuk meg,melyik x-re lesz az y=1/2x-2 fügveny erteke 5,2


(az 1/2x nel az tört)


2011. márc. 6. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
az y-t kicseréled 5,2-re, utána átszorzol 2x-2-vel és már csak rendezni kell:)
2011. márc. 6. 11:17
 2/9 A kérdező kommentje:

csak annyit kell,h az y helyére beteszem az 5,2-t aztán kiszamolom?

5,2=1/2x-2 /.2

10,4=x-4 /+4

x=14,4

???

vagy hogyan?

köszi szépen:)

2011. márc. 6. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:

1/2x=0,5x-el azaz 5,2=0,5x-2 szóval hozzáadok 2őt akkor kapunk 7,2=0,5x ezt megszoroznám 2vel szóval 14,4=x

ell: 5,2=14,4/2-2 ; 5,2=7,2-2 ; 5,2=5,2 vel szóval a megoldás helyes!

2011. márc. 6. 11:32
 4/9 A kérdező kommentje:
most néztem,h abcd megoldas között ottvan az az eredmeny is,kösziii:)
2011. márc. 6. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

y=5,2


Attól függ, hogy mi van a nevezőben, mert nekem nem egyértelmű

5,2=1/(2x-2) /*(2x-2)

10,4x-10,4=1 /+10,4

10,4x=10,5 /:10,4

x=105/104


vagy

5,2=1/(2x)-2 /+2

7,2x=1 /:7,2

x=10/72

x=5/36


vagy

5,2=(1/2)*x-2 /+2

7,2=(1/2)*x /*2

14,4=x

x=14,4

2011. márc. 6. 11:33
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi neked is:)

ha még van kedvetek számolni,adhatok még1 példát,amit nemtudok:D :

10egyforma teherautó a gátépitéshez 3munkanapalatt 240tonna betont szallit. hány tonnaval több betont szallit a gatepiteshez 7teherauto 5nap alatt?

2011. márc. 6. 11:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot arányokkal kell megoldani lépésenként.

10 teherautó 3 nap alatt 240 tonnát szállít, akkor

1 teherautó 3 nap alatt 240:10=24 tonnát szállít, emiatt

7 teherautó 3 nap alatt 24*7=168 tonnát szállít.

7 teherautó 1 nap alatt 168:3=56 tonnát szállít,

7 teherautó 5 nap alatt 56*5=280 tonnát szállít.

280 t - 240 t = 40 t

2011. márc. 6. 12:16
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. márc. 6. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2011. márc. 6. 13:59