Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számolom ki a háromszög...

Hogy számolom ki a háromszög szögeit? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Adott (3;-1) (2;4) (-1;5) csúcspontú háromszög.

Számoljuk ki a háromszög szögeit és területét.

Valaki segítsen levezetni,mert én 16 éve érettségiztem és már nem emlékszem.Most viszont szükségem lenne rá!

Előre is köszi!


2011. márc. 3. 11:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a megoldáshoz nincs szükség se szinusz, se koszinusz tételre.

A megadott koordinátákból pillanatok alatt meghatározható mindhárom oldalegyenes meredeksége, vagyis a hajlásszög tangensének értéke. Teljesen mindegy, hogy az arccos vagy az arctg függvénnyel határozom meg a szögeket.


A feladatot felrajzolva egyértelmű, hogy a háromszög belső szögei mely két szög különbségéből adódik.

A területet aztán már több módon is meg lehet határozni, erre már utaltak az előző válaszolók.

2011. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

izé,nem akarok beleszólni,de azt bisztos,ha a gamma 37,9 (ti mondtátok),akkor a maradék két szög összege:180-37,9

Ennyi tellik tőlem.:)

Egy kislány

2011. márc. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget,most már tiszta a kép és előjöttek az emlékeim erről a témáról.Így már menni fognak a hasonló feladatok.
2011. márc. 3. 20:10
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy kis ábra segítségként


[link]


DeeDee

********

2011. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!