Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia projectmunka? Ti...

Biológia projectmunka? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Ezt választottam: Élelmiszerszínezékek és édesítszerek üdítitalokban. Többféle üdítital összetételének összehasonlítása, anyagok hatásai, kérdíves felmérés a fogyasztásról.


Hogy kell ehhez hozzákezdeni? Hol találok információkat, hogy hogyan kell a projectmunkát megcsinálni? Segítene vki?


2011. márc. 2. 19:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
jah a kérdésben legyen benne sztem a korosztály:)
2011. márc. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Még valami: a borítót én ugy csináltam hogy:

Bal felső sarokba iskola neve

A lap közepére nagy betűvel a témám címe félkövérrel és nagyobb betűmérettel

egy sorral alatta odaírtam: biológia projektmunka

a lap aljára bal oldalt: felkészítő tanár neve

Jobb oldalra: készítette címszó alatt a saját név

Majd lap legaljára az évet: pl: 2011 -sztem középen a legszebb

Ezt formázgasd mert a kinézetet is nézik

2011. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Akkor kitöltetem az osztálytársaimmal, meg mondjuk egy másik osztállyal a suliban, így megvan a 18 és egy alatt lévő korosztály, meg az interneten abban a ktöltősben is, hátha kitöltik sokan:)
2011. márc. 6. 13:28
 14/19 anonim ***** válasza:

Oké, jól van. Esetleg lebonthatod az oszt.társaidat/évfolyamtársaidat lányokra, fiúkra is. És ott vannak a tanáraid is:) Ez még fel is dobhatod a projektet ha szóban védned kell, csak tudakold ki, ki fog vizsgáztatni, mert legalább 4 tanárod ott lesz tuti pl:

" az iskola tanárainak70% megnézi mit fogyaszt, mint például az itt ülő történelem és matektanárom is (és a nevét mondod,) és ez példamutató magatartásra vall"

vagy:

"A biosztanárom XYZ megnézni mi van az ételekben italokban, mert tudja mennyire fontos az egészséges életmód ezenkívűl az iskolában dolgozó tanárok 70% tesz még így mint például az előttem ülő XYZ tanár"

- de ezt csak akkor mond ha van humoruk és kérj engedélyt tőlük, így még figyelni is fognak:) Kicsit kedveskedsz nekik is, ugymond az elnök előtt dicséred a tanárokat és ez nekik tetszik.

De persze kell még több statisztika is:)

sok sikert

2011. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
jah, én kitöltöm hól van?
2011. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
még nem csináltam meg a tesztet, de anapokban kész lesz szerintem:) Köszi mégegyszer mindenkinek a segítséget:)
2011. márc. 6. 19:38
 17/19 A kérdező kommentje:

Nincs véletlen vmilyen ötleteket, hogy milyen kérdéseket tudnék felrakni a közvéleménykutatásban. Pl írtam párat, nem tudom ezek jók-e, de ha van még ötlet szívesen várom:)


1. Életkor

2. Foglalkozás

3. Megnézi-e milyen összetételű az élelmiszer, amit vásárol? (Mennyi kalória, szénhidrát, zsír és fehérje tartalma, egyéb összetevők)

4. Mit használ édesítéshez?

5. Van-e vmilyen betegsége (pl. cukorbetegség, magas vérnyomás)

6. Milyen gyakran fogyaszt üdítőt? Milyen fajtát?

7. Fontos-e, hogy amit megvesz, ne tartalmazzon mesterséges színezéket?

2011. márc. 14. 21:17
 18/19 anonim ***** válasza:

Térjél ki arra feltétlenül,


'1)


hogy a cukor pusztító hatásai jól isnertek, fogszuvasodás, elhízás és amit ez hoz a fejünkre, és II. titusú_cukorbetegség_, ezek előfordulását hegynyi tusományos vizsgálat igazolja.

Viszont, és ez komony! SOHA SEHOl ,

SDENKINEK nem sikerült bizonyítani, hogy valamely cuklorpótló káros,- pláne rákkedltő lenne. Ez a helyzet, pedig azek a kutatók jól meg voltak tolva euromilliárdokkal, mert a cukorgyártó óriáscégek, -joggal- féltek, és a cukor fogyasztás valóban a fele a 20 évvel ezelőttinek, ennek 70%-át édesítőszerek,(sacharin, cyclamate, aszpartam, aceszulfam ,) a további részét fruktóz, Xilit, méz, maltodextrin fogyasztása pótolja.

2)

Ugyanez a helzet a különféle élelmiszeradlékoknál, , nagy részük temészetes anyag, másik részük évtizedek óta használt és pótolhatalan pl. a BHT-a zsírnál, és bizonyitottan veszélytelenek, pl a na-glutamát mint ízesítőszer, és csökkanti a az utánsózást, ami magas vérnyomást, szívbajt, stb. okozhat az emberek pont felében. A másik fele annyi sót eszik anennyit akar. Próba, három felkaros vérnyomásmérés valakin, átlag, utána egyen utólag még megsózott chipset, rá 10 parcre vérnyomás, akié emelkedett 10-20-nál többet, vigyázzon genetikailag nem bírja a sót.

Amúgy a témád érdekes, neten az E-számok, és pártatlan elemzés róluk, pártatlan orvos tollából.


3)

Végül vannak olyan temékek, amelyekben 3, vagy annál több vegyipari segédanyag van, és ezek nem természetes anyagok, akkor inkább kerülni kell őket, Pl. virsli, de ha egyszer -egyszer befigyel nem lesz semmi.

NAGYON válogasd meg a netes forrásaidat, ez pl. amit olvasol szuper,;) mert ez a munkám, de a netre

akármilyen greenpeaces örült akármit feltölthet, és meg is csinálja, van aki meg elhiszi a bízonyiték nélküli baromságaikat.

Sztem ebből sokat merithetsz mikor irod a dogát.

szia

2012. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elütésekért odafönmn de gyorsan kell írnom, mert munkaidőben vagyok, csak hamarabb kész lettem valamivel, és lett egy szabad órám.
2012. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!