Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Biológia projectmunka? Ti...

Biológia projectmunka? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Ezt választottam: Élelmiszerszínezékek és édesítszerek üdítitalokban. Többféle üdítital összetételének összehasonlítása, anyagok hatásai, kérdíves felmérés a fogyasztásról.


Hogy kell ehhez hozzákezdeni? Hol találok információkat, hogy hogyan kell a projectmunkát megcsinálni? Segítene vki?


2011. márc. 2. 19:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálj vmi általános bevezetőt. (Manapság rengetege fogyasztanak ilyenolyan üdítőitalt...kereshetsz hozzá vmi eladási statisztikát:D) Utána mondjuk összehasonlítasz két üdítőitalt (mondjuk vmi biocuccot és vmi nagyon "műt"), leírod melyikben milyen ízesítő és színezék van. Utánanézel, hogy melyiknek milyen hatásai vannak.

A kérdőívet vagy a sulidban próbáld meg kitöltetni, vagy kerdoivem.hu-n csinálj egyet (de az csak 50 kitöltőig ingyenes).

Kérdések pl: Milyen gyakran fogyaszt üdítőt? Milyen fajtát? Megnézi-e az összetételét mielőtt megveszi? Fontos-e, hogy ne tartalmazzon mesterséges színezéket? Stb.

Azt is lehet, hogy a legtöbbször előforduló italt hasonlítod össze vmi bioval.

Amúgy ez elég nehéz téma szerintem. Ez érdekel leginkább, vagy miért választottad?

2011. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát a többi nem igazán érdekelt, és gondoltam erről sok információ van neten vagy könyvekben. Elsőnek a baktériumtenyészeteset választottam, de rájöttem, hogy az elég nehéz, tehát inkább ezt választottam. Szerinted miért nehéz? Amúgy köszi a válasz:)
2011. márc. 2. 20:57
 3/19 anonim ***** válasza:

"Hát a többi nem igazán érdekelt"

Nektek meg volt adva, miből lehet választani? Nálunk mindenki arról írt, amiről szeretett volna.

Azért tartom nehéznek, mert ahhoz, hogy hitles legyen jobban utána kell járni az anyagoknak. Szóval az, hogy noklapja.hu-n vagy vmi "tudományos" oldalon azt írják vmiről, hogy egészségtelen meg rákkeltő, az nem túl meggyőző.

De azért biztos lehet anyagot találni:)

Talán csak azért tűnik nehéznek, mert engem ez a téma nem érdekel különösebben:D

Hány oldalasnak kell lennie?

2011. márc. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem volt megadva, csak volt egy lista, amin volt jópár. Magamtól meg nem tudok kitalálni. Mondjuk igaz, tényleg utána kell járni, de majd megnézem hátha van vmi a könyvtárba róla:/ Amúgy nem tudom, hogy hány oldalasnak kell lenni, nem is mondott semmit a tanárunk, csak hogy meg kell csinálni és kész:/ De elvileg van vmi könyv, direkt ilyen projectmunkára, lehet azt megnézem a könyvtárba vagy könyvesboltba. De amúgy szerintem melyik az a téma, ami könnyű lenne és érdekes is?
2011. márc. 2. 21:05
 5/19 anonim ***** válasza:

Dohányzás, drogok pl nagyon egyszerű:) Bár elég elcsépelt is talán.

Fogamzásgátlás. Női nemi ciklus (mindenféle változással -hőgörbével, méhszáj magasságával és nyitottságával, méhnyaknyák jellegével- együtt)

Ha van vmilyen betegség a családban, baráti körben, arról is lehet írni (pl. cukorbetegség, tejcukorérzékenység)

Szűrővizsgálatok.

Ha mikroszkópozni akarsz, akkor hiper- és hipoozmotikus közeg hatása a növény sejtjeire (azt hiszem ilyet hagymával csináltunk). Írhatsz benne a növények vízfelvételéről, az ozmózisról, hipoozmotikus és hiperozmotikus folyadék fogalma, lerajzolhatod, hogy mit láttál a mikroszkópban, mi ennek az oka stb.

2011. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Erdekes egy tema az igaz, de pont azert kellett volna szerintem valami "unalmasabb" mert arrol tobb anyag van. Ez eleg modern, mig a bakteriumokrol konyvtarnyi anyagok vannak.


Regen volt a biosz erettsegi, de en ugy csinalnam, hogy:

1. Egy altalanos bevezeto az uditoitalokrol, majd megmagyaraznam a fogalmakat, hogy mit tekintunk mesterseges, hozzaadott aromaknak, es ezeknek milyen hatasa lehet az emberre.

2. Az 1. pontbol konkretizalnam, hogy itt akkor az szinezek/edesito szer hatasairol lesz szo, mit hasznalnak leggyakrabban, mibol allitjak elo, milyen eljarassal, esetleg egy-ket erdekesseggel kiegesziteni, hogy mi masra hasznaljak meg az adott alapanyagot, ami esetleg nem is emberi fogyasztasra alkalmas.

3. Itt ternek ra a lenyegre, en a kozvelemeny kutatassal egyben. Tehat xyz db udito. Eloszor az adalekok, adatok blabla, aztan az emberek velemenye rola. Pl. 10 markat igy megirni. Marka: Adat-Velemeny. Aztan egy szumma az egeszrol, hogy melyik a legegeszsegesebb, osztalyoznam aszerint, hogy mennyi mesterseges aromat tartalmaz.

4. Ez meg mar csak egy altalanos vegszo. Nehany statisztikai adat, hogy azzal szemben, mennyire egeszsegtelen x meg y, attol meg z evben ennyi meg ennyi litert adnak el belole.


Hu, hat roviden ennyi. Nem epp a legjobb, de reggel van me csak ennyire vagyok kepes.(: Remelem azert segitettem. A hibakert bocsi.

20/L

2011. márc. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nekünk tavaly 15 oldalasnak kellett lenni. Az irodalomjegyzék az legyen hiteles, feltétlen szerepeljen legalább benne 3 könyv amit néztél a többi lehet netes, de hivatalos oldalakról. Az irodalomjegyzék ABC sorrendben van természetesen ez a vége

Az elején legyen egy szép borító formázgasd kedved szerint, a címe legyen rövidebb, lényegre törő. Természetesen be is kell majd fűzni.

A téma tőlem is messze áll mondjuk, de elöször is meg kell fogalmaznod hogy miért ezt a témát választottad. Pl: "témámat azért választottam mert..." és ide írsz egy jó fél oldalt persze 12es betűméretbe.

Utána bevezeted: mit akarsz írni, mi a témád, esetleg ajánlhatod egy történeti áttekintést. Gondolok itt hogy mostanság mindenfélét beleraknak az üdítőkbe régen meg az emberek a kútra jártak vízért és mégis egészségesebb volt. És megfogalmazod, vagy épp ami a forrásod közt szerepel.

És ezek után merülhetsz a témákba. Minden témának adj valami kis nevet, félkövérrel formázd és hagyj ki egy sort. Pl: Rövid történeti áttekintő - ezután egy sor kihagy, és témázol.


Infókat szerezhetsz, netről és iskolakönyvtárból.


Képek statisztikák legyenek benne, én kitérnék a különböző betegségekre is, ilyenekbe gondolkodj pl jó egy cukorbetegnek ha édesítő van benne az üdítőjébe? vagy szembeállítod ÉDESÍTŐ-CUKOR. Hogyan hatnak ezek a szerek a belső szervekre? Miért van színe egy üditőnek(mert a víz átlátszó a cola mégis fekete)és részletezd hogy azért lett ilyen a színe mert...Én kitérnék még a cukorbetegségre is, és mindenképp megnézném hogy a vese hogy veszi ezeket az anyagokat. Mert ugyebár a vese méregtelenít, de mi ha a méreg felgyülemlik? Itt tovább mennék esetleg a vizeletre is :D színe meg -e változhat. hogy hat a gyermekekre és a felnőttekre? Mi van ha napi szinten fogyasztom? És utoljára milyen jövő áll előttem ha vizet iszok és milyen ha ilyen üccsiket...most ennyi jutott eszembe...

Sok sikert, ha vmit nem tudsz kérdezz:)

2011. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

uhh nagyon szépen köszönöm:) Sokat segítettetek, el is kezdem a napokban, ha vmit nem tudok írok:)

Amúgy nem tudjátok ezt a kérődíves felmérést hány emebrnek kell kitölteni meg iyleneket?

2011. márc. 5. 22:57
 9/19 anonim ***** válasza:

én pl. találomra kiválasztanék 10 embert a suliban, mondjuk 2 gyereket az osztályodból, vagy tanárt akár, anyu/apu, nagyszülők, vagy szomszéd,keresztapuék.vagy a neten akár. mondjuk 10 ember,és akkor úgy százalékolni.vagy így jól megírod hogy:

10 embert kérdeztünk meg. ebből a 10 emberből 9-en azt mondják, hogy nem nézik meg az ital összetevőit,mielőtt megveszik. vagy 10 emberből 3 azt mondja,hogy neki nem számítanak az üdítőben lévő színezuékek és aromák.

2011. márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

vagy úgy is meglehetne hogy az 40 felettiek 60%nézi meg mit tartalmaz, A fiatalok 20% nézi meg mit tartalmaz, a cukorbetegek 50%nézi meg..., a kismamák 80% nézi meg..,

Van interneten egy ilyen kérdőíves felmérés sztem azt csináld. De ne legyen sok kérdés rajta mert akkor összevágják, összecsapják, hanem egy 12-13 kérdés elég max. 2-3 percet vegyen igénybe nem szeretnek az emberek ilyenekkel bajlódni, de kiváncsiak hogy mi az...

Tegyél fel egy új kérdést hogy hol lehet internetes kérdőívet készíteni, mert én se tudom, ha nem megy szólj:)

2011. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!