Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogy csináljá...

Egyetemisták, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Azt, hogy olyan sok anyagot, olyan gyorsan és mégis hatékonyan meg tudtok tanulni? Nekem 3 hónap alatt 2 nyelvvizsgára kellene felkészülnöm, természetesen nem az alapoktól kezdem, de van még mit tanulnom..

Adnátok néhány tippet?


2011. máj. 27. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyelvtanulás sokban különbözik egy-egy tárgy megtanulásától. Itt arról van szó javarészt, hogy 2-3 nap alatt (jó esetben) megtanulj sok dolgot másnapra, gyorsan levizsgázol, aztán örülsz, ha nem látod többet. Ez a tölteléktárgyakkal van így, főtárgyakra úgyis csak bejársz egyetemre, egy félév alatt sok minden ragad rád. Ezenkívül van sok tárgy, ahol vannak félévközi zh-k, azok is segítenek elosztani az anyag mennyiségét.
2011. máj. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pl. "fényképezve" tanulok. Ez azt jelenti, hogy az agyam arra van ráállva, hogy magát az oldalt jegyzi meg, ezáltal sokkal jobban megjegyzem az anyagot. Van, aki tanulja már magát a módszert is, nem tudom, nekem csak simán ilyen.

Én munka mellett csináltam a főiskolát (persze, anyuci által kitartott nappalisok lenéznek, mert szerintük az gyengébb, pedig ugyanúgy kell teljesíteni, mint nekik, vizsga, minden ugyanaz), szóval, kénytelen voltam hozzászokni ahhoz, hogy max. 5 órát alszom egy nap vizsgaidőszakban. Szerintem a fiatal agy könnyen hozzászokik a nagy terheléshez. De ez több dolog kérdése is: agyi adottság kérdése, mennyire fogsz fel gyorsan dolgokat, meg hát, mennyire érdekel az, amit tanulsz... A munka miatt persze nem lettem éltanuló a főiskolán, igaz, nem is volt érdekem, mert amúgy sem kaphattam volna ösztöndíjat. Volt, amiből csak kettes lettem, volt, amiből hibátlan tesztet írtam, de sosem puskáztam, vagy csaltam. Szerintem amúgy 3-as szintre nem nehéz megtanulni valamit, onnantól az ötös meg már kis kiegészítés kérdése.

2011. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a 2 nyelvvizsga eloszlik annyira, hogy van teszem azt másfél hónapod mindegyikre, és mind2 nyelvet intenzíven tanultad, már egy ideje, akkor átnézed a főbb feladattípusokat, témaköröket, nem lesz annyira vészes. Ha csak most állsz neki, akkor vagy van qrvajó nyelvérzéked, vagy iszonyatos szorgalmad és menni fog, vagy nincs, akkor pedig legalább az egyiken elhasalsz. Én 1 év alatt tettem le kettőt, az egyikből alapszinten indultam, órákra bejártam, vizsga előtt egy órát készültem, és mind2 meglett elsőre. Egy nyelvvizsgát letenni ma nem olyan nagy kunszt, mint régebben.

Hogy egyetemen hogy megy ez? Először is fontos a hozzáállás. Az előző vizsgaidőszakom elizgultam, elvesztem a részletekben, bukdácsoltam is rendesen. Most alig foglalkozok vele, órákra újságot olvasni jártam be, max 2 napot készülök egy vizsgára (vagy csak egy éjszakát), a lényeget átnézem, és négyes átlagom van, ami azért nem rossz mérnök informatika szakon...

Időnként bevetek olyan segédeszközöket, mint ginzeng kapszula, energiaital, agyserkentő étkezés (zöldségek minden mennyiségben, vizsga előtt nehéz ételek kerülése), mozgás minden nap, és, persze ha tanulás van, akkor se gép, se semmi nem létezik (igaz, néha nehéz ellenállni a kísértésnek főleg, hogy az anyag nagy része gépen van).

Ahogy előttem leírták, a fő tárgyak úgyis megmaradnak, a töltelék meg mehet a levesbe. A leadott anyag nagy részét nem fogjuk tudni használni, a tudás nagy részét nem itt szerezzük meg. Éppen, ahogy egy középfokú nyelvvizsga sem feltételez valódi nyelvtudást.

2011. máj. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha inkább fényképmemóriád van, mint szöveg~, akkor használj sokféle színű szövegkiemelőt, post-itet, tollakat, jelzőmatricákat. :)
2011. máj. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a későbbiekben is szívesen fogadnám a tanácsokat. :)
2011. jún. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!