Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, akik elméleti...

Egyetemisták, akik elméleti szakon tanultok, milyen taktikával csináljátok?

Figyelt kérdés

Elméleti szakon tanulok (töri), ahol sokat kell úgymond "seggelni". Arra vagyok kíváncsi, akik hasonló területen tanulnak (akár más bölcsészettudomány) milyen taktikával tanultok? Hogy a leghatékonyabb?

Elég maximalista vagyok, de rá kellett jönnöm, hogy egyetemen nem úgy kell tanulni, mint anno a gimiben.

De hogy tudnák szelektálni és a fontosat megtanulni? Mert én jelenleg megpróbálok mindent 100%-osan csinálni, de ezt nem lehet bírni idegekkel.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. márc. 24. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy végigtanulom a szorgalmi időszakot,vizsgára már csak ismételgetni kell :P

Helyes időbeosztás a kulcs;P

Nyelvszakos BTK-s

2011. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én jogra járok, ami valóban a "seggelősebb" szakok közé tartozik a közvélemény alapján, ami szerintem csak részben fedi a valóságot. Ez a csak magolni kell tudni mentalitás nem igazán vezet jóra, ezek az emberek a gyakorlatiasabb feladatoknál (jogesetek) meg vannak lőve. Én amikor tanulok valamit, meg-meg állok gondolkozni rajta, visszalapozok a könyvben kapcsolódó helyekre, hogy rendszerben lássam, sokszor ilyenkor megvilágosodik valami korábbi, korábban nem teljesen egyértelmű anyagrész... Szerintem ezt törin is lehet alkalmazni, elvileg az is egy folyamat, ok-okozati összefüggésekkel...

Én is maximalistaként kezdtem, mindenből a legjobbat akartam, de az első vizsgaidőszakomnál rájöttem, hogy egyik tárgyat csak a másik rovására lehet tanulni, úgyhogy akár tetszik, akár nem, muszáj valahogy szelektálni. Például az ilyen tárgyakat, mint a filozófia, latin, politológia nem veszem annyira komolyan, mint a főtantárgyakat, mivel az adott vizsga után soha az életben nem fogok egyikkel sem foglalkozni. Neked is biztos vannak ilyen tölteléktárgyaid, ami tényleg csak arra jó, hogy az adott tanszék tanárainak meglegyen az óraszáma... Szerintem szelektálj :)

2011. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a legjobb taktika az, ha megnézed, hogy egy jogász, vagy orvosis ismerősöd mennyit tanul és utána újradefiniálod magadban a seggelés fogalmát. persze, hogy teljesen más, mint a gimnázium, ezért hívják egyetemnek. ugyanannyit bármelyik másik szakon kell tanulni, mint törin, úgyhogy felesleges azon görcsölni, hogy itt aztán mennyit kell seggelni. (töri szakos voltam tudom mit beszélek, ráadásul mellette tanultam mást is, és a szigorlatokat leszámítva egyáltalán nem kellett erőlködni)
2011. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasni olvasni olvasni! A jegyzeteket meg lehet tanulni vizsgaidőszakban is, viszont jó ha addigra az összes kötelezőt kivégzed, (meg sok ajánlottat, ami úgy érdekel is). Én régészetre járok, ami nem teljesen elméleti, de töriseknek meg nekünk is rengeteget kell olvasnunk. Még egy jó tanács: bármilyen szakirodalmat is veszel a kezedbe, mindig jegyzetelj, különben nem ér semmit hosszútávon.
2011. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!