Tudom h banális, de gondoltam hátha válaszol rá gyorsan vki. (am a matekházimnak, az exponencionális egyenletnek egyik részét képezi ez a kérdés :) )

Előre is köszi


2011. márc. 1. 20:15
1 2
 1/19 Silber ***** válasza:
9^(1/3)=köbgyök(9)
2011. márc. 1. 20:23
 2/19 anonim ***** válasza:

Kerekített értékkel:

9^(1/3) = 2,0800838...

2011. márc. 1. 20:38
 3/19 A kérdező kommentje:

oké

de nekem ezután s feladatot másodfokú egyenletté kellene alakítanom.... ilyen értékkel...?! hmmmm...

de köszi am :)

2011. márc. 1. 20:44
 4/19 anonim ***** válasza:
Megkérhetlek, hogy írd le a feladatot? Hátha sikerül kiokoskodni valami. :)
2011. márc. 1. 20:47
 5/19 A kérdező kommentje:

9 ez felsőindexbe: 0,5x2-3x+4=9 egyharmadikon

(a 0,5 xnégyzetes)


bocs nem tudtam most szebben bemásolni

2011. márc. 1. 21:02
 6/19 anonim ***** válasza:

Valamit elrontottál kicsit.

"9 ez felsőindexbe: 0,5x2-3x+4=9 egyharmadikon

(a 0,5 xnégyzetes)" Az exponenciális föggvény szigorú monotonitása miatt:

0,5x^2 - 3x + 4 = 1

0,5x^2 - 3x + 3 = 0

x^2 - 6x - 6 = 0

Másodfokú egyenlet.

(Gyökei: 3+gyök(3) és 3-gyök(3). Az ellenőrzés is kijön.)

2011. márc. 1. 21:15
 7/19 A kérdező kommentje:

oh, kösziii :))

és akkor a fent említett 9 az egyharmadikon hova alakult át?!

2011. márc. 1. 21:36
 8/19 anonim ***** válasza:

Na ez a ciki... azt lehagytam véletlenül :D

Szóval akkor így lehet átalakítani:

0,5x^2 - 3x + 4 = 1/3

0,5x^2 - 3x + 11/3 = 0

3x^2 - 18x + 22 = 0


Ennek a gyökei: [3 - gyök(15)/3] és [3 + gyök(15)/3]. Ellenőrzés működik.

2011. márc. 1. 21:44
 9/19 A kérdező kommentje:

mondjuk én most így a megoldásodat kiszámoltam a megoldóképlettel.

Úgy helyes, ha nekem x1=6,875

x2= -0,879 ??

2011. márc. 1. 21:45
 10/19 A kérdező kommentje:
huh, én már az előző levezetésedet írtam le... az ezek szerint akkor nem jó teljesen? vagy végülis a helyes gyökök a mérvadóak?!
2011. márc. 1. 21:49
1 2