Az A = {1, 2, 3, 4, 5, 6} halmaz nem üres részhalmazai közül véletlenszerűen kiválasztunk egyet. Számítsd ki annak valószínűségét, hogy a kiválasztott részhalmaz minden eleme páratlan szám! Ezt hogy kell megoldani?


okt. 14. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kombinatorikus valószínűségi mező esetén feltesszük, hogy az elemi események azonos valószínűségűek, ezért a valószínűség:

p=kedvező esetek száma/összes eset száma


Összes eset:

Az n elemű halmaz részhalmazainak száma 2^n,

így ez esetben 2^5-1=31, mert az üres halmazt kihagyjuk.


Kedvező eset:

Az {1, 3, 5} halmaz nem üres részhalmazainak száma: 2^3-1=7


Ezzel tehát: p=7/31

okt. 14. 22:01