#valószínűságszámítás
2020. jan. 2. 13:36
1/1 anonim válasza:
A sorozat tagjai:
5, 15, 45, 135, 405, 1215, ..., 5*3^109
A 11-es maradékok:
5, 4, 1, 3, 9, 5, ...
Amint látható, akkor minden 5 tagból 1 olyan van aminek 11-es maradéka 1. Ilyen szám 110/5=22 darab van
Így a valószínűség 22/110=1/5.