A mértani sorozat első tagja 5, hányadosa 3, Mennyi a valószínűsége, hogy ha ennek a mértani sorozatnak az első 110 tagjából egyet véletlenszerűen kiválasztok, akkor a kiválasztott tag 11-el osztva 1 maradékot ad?


#valószínűságszámítás
2020. jan. 2. 13:36
 1/1 anonim ***** válasza:

A sorozat tagjai:

5, 15, 45, 135, 405, 1215, ..., 5*3^109


A 11-es maradékok:

5, 4, 1, 3, 9, 5, ...


Amint látható, akkor minden 5 tagból 1 olyan van aminek 11-es maradéka 1. Ilyen szám 110/5=22 darab van


Így a valószínűség 22/110=1/5.

2020. jan. 2. 14:44