Elfogyott a zsebpénzem 40%-a és még 100Ft, így az eredeti pénzem 1/3 része maradt meg. Mennyi volt a zsebpénzem?
2009. febr. 14. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
x-0.4x-100=x/3
2009. febr. 14. 13:36
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

0,6x+100=x/3 /*30

18x+3000=10x /-18x

3000=-8x /:8

375=-x


Ell:

375-(150+100)=125

125=125

375*1/3=125

125=125

Remélem tudtam segíteni!

2009. febr. 14. 13:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Sokat segítettél! Nagyon köszönjük!
2009. febr. 14. 14:02