2010. okt. 10. 12:46
1/2 anonim válasza:
Négy év volt. 4 év köztük a korkülönbség, ami nem változik.
2/2 anonim válasza:
Gondolkodni kéne Valahény év múlva, évvel ezelőtt az életkoruk arány 1:2, tehát ha Pisti életkorát plusz a valamennyi évet (x-el jelöltük) megszorozzuk kettővel, ugynaolyan idős lenne, mint Sanyi. Egyenletben:
2*(8+x)=12+x
16+2x=12+x
4+x=0
x=-4
Szóval 4 évvel ezelőzz volt Pisti feleolyan idős, mint Sanyi.