Pista 8 éves, Sanyi 12. Hány éve volt, vagy hány év múlva lesz az életkoruk aránya 1:2? (6. osztályos matek) (Levezetéssel, magyarázattal kérném. )

2010. okt. 10. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Négy év volt. 4 év köztük a korkülönbség, ami nem változik.
2010. okt. 10. 12:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolkodni kéne Valahény év múlva, évvel ezelőtt az életkoruk arány 1:2, tehát ha Pisti életkorát plusz a valamennyi évet (x-el jelöltük) megszorozzuk kettővel, ugynaolyan idős lenne, mint Sanyi. Egyenletben:

2*(8+x)=12+x

16+2x=12+x

4+x=0

x=-4

Szóval 4 évvel ezelőzz volt Pisti feleolyan idős, mint Sanyi.

2010. okt. 10. 14:22