X^3+3x^2-27 > 0 ez az egyenlet van megadva. Ezt kéne valahogy ábrázolni. Csak nemigazán értem h h? pls ha vki tudja irja meg

2011. febr. 17. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez eleve nem is egyenlet, hanem egyenlőtlenség.
2011. febr. 17. 22:57
 2/8 anonim ***** válasza:
A szélsőértékeit, inflexiós pontját deriválással meg tudod határozni, még 1-2 jellemző pontot kiszámolsz onnan, ahol nm tiszta, hogy merre megy a görbe, és megpróbálsz rá egy görbevonalat illeszteni.
2011. febr. 17. 22:58
 3/8 A kérdező kommentje:
bocs.pontositok egyenlőtlenséég!
2011. febr. 17. 23:09
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm csak az a baj h nem tanultam a deriválást sem :)
2011. febr. 17. 23:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Én deriválnám az egyenletet:

3x^2+6x

ennek kiszámolni a zérushelyeit:

3x^2+6x=0

kiemelsz 3x-t

3x(x+2)=0

[egy szorzat akkor 0 ha vmely tényezője 0]

3x=0 vagy x+2=0

x=0 x=-2

táblázatot kell készíteni, majd behelyettesítünk a derivált fv. zérushelyei szerinti 'x' értékeket:

[link]

majd ábrázolsz:

[link]


na szerintem ennyi...

mi így tanuljuk 11.ben középsuliba, de lehet hogy valahol elszámoltam, rosszul csináltam, azért felelősséget nem vállalok! :D:D

2011. febr. 17. 23:24
 6/8 A kérdező kommentje:
jajjj nagyon szépen köszönöm !!! :):):)
2011. febr. 17. 23:27
 7/8 anonim ***** válasza:

JÓ lett legalább? :D:D

Kiváncsi lennék rá...

2011. febr. 18. 17:28
 8/8 A kérdező kommentje:
igen kösziii (: jó lett (:
2011. júl. 13. 22:11