2011. febr. 17. 21:31
1/8 anonim válasza:
Ez eleve nem is egyenlet, hanem egyenlőtlenség.
2/8 anonim válasza:
A szélsőértékeit, inflexiós pontját deriválással meg tudod határozni, még 1-2 jellemző pontot kiszámolsz onnan, ahol nm tiszta, hogy merre megy a görbe, és megpróbálsz rá egy görbevonalat illeszteni.
3/8 A kérdező kommentje:
bocs.pontositok egyenlőtlenséég!
2011. febr. 17. 23:09
4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm csak az a baj h nem tanultam a deriválást sem :)
2011. febr. 17. 23:10
5/8 anonim válasza:
Én deriválnám az egyenletet:
3x^2+6x
ennek kiszámolni a zérushelyeit:
3x^2+6x=0
kiemelsz 3x-t
3x(x+2)=0
[egy szorzat akkor 0 ha vmely tényezője 0]
3x=0 vagy x+2=0
x=0 x=-2
táblázatot kell készíteni, majd behelyettesítünk a derivált fv. zérushelyei szerinti 'x' értékeket:
majd ábrázolsz:
na szerintem ennyi...
mi így tanuljuk 11.ben középsuliba, de lehet hogy valahol elszámoltam, rosszul csináltam, azért felelősséget nem vállalok! :D:D
6/8 A kérdező kommentje:
jajjj nagyon szépen köszönöm !!! :):):)
2011. febr. 17. 23:27
7/8 anonim válasza:
JÓ lett legalább? :D:D
Kiváncsi lennék rá...
8/8 A kérdező kommentje:
igen kösziii (: jó lett (:
2011. júl. 13. 22:11