Mekkora kerületi szög tartozik a kör azon ívéhez, amelynek hosssza a kör kerületének harmada?2011. febr. 13. 14:03
2/3 A kérdező kommentje:
60.nak kell kijönnie:D Sztem a középponti szög segítségével kell kiszámolni.
2011. febr. 13. 14:14
3/3 anonim válasza:
a középponti szög, radiánban: = i/r ; itt (2r"pi"/3)/r= 2/3 pi. A kerületi szög ennek fele azaz 1/3 pi.
Fokban: a középponti szög 120°, a kerületi 60.