Egy 30 fős osztályban megkérdezték a gyerekeket,hogy ki olvasta a Harry Potter 6. és 7. kötetét.A 6. kötetet 21, a 7. kötetet 12 gyerek olvasta. 6 gyerek egyik kötetet sem olvasta.Hányan olvasták a 6. és 7. kötetet is? Halamazokkal kellene megoldani.2011. febr. 12. 11:11
1/2 Da puta madre válasza:
6. at olvasta: 12
7.et olvasta: 3
mindkettőt olvasta: 9, mert:
"6. at olvasta" halmaz legyen "A"
"7.et olvasta legyen "B"
egyiket sem olvasta:6, így a+b=24 . Csak a hatodikat az olvasta, aki a hetediket nem. A hetediket 12 olvasta, így 24-12=12 . Csak a hetediket az olvasta, aki a hatodikat nem: 24-21=3. Mindkettőt 9 olvasta, mert 24-(12+3)=9
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 12. 11:57