Matematika feladatot hogy kell megoldani?

Egy 30 fős osztályban megkérdezték a gyerekeket,hogy ki olvasta a Harry Potter 6. és 7. kötetét.A 6. kötetet 21, a 7. kötetet 12 gyerek olvasta. 6 gyerek egyik kötetet sem olvasta.Hányan olvasták a 6. és 7. kötetet is? Halamazokkal kellene megoldani.
2011. febr. 12. 11:11
 1/2 Da puta madre ***** válasza:

6. at olvasta: 12

7.et olvasta: 3

mindkettőt olvasta: 9, mert:


"6. at olvasta" halmaz legyen "A"

"7.et olvasta legyen "B"

egyiket sem olvasta:6, így a+b=24 . Csak a hatodikat az olvasta, aki a hetediket nem. A hetediket 12 olvasta, így 24-12=12 . Csak a hetediket az olvasta, aki a hatodikat nem: 24-21=3. Mindkettőt 9 olvasta, mert 24-(12+3)=9

2011. febr. 12. 11:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. febr. 12. 11:57