Segítene valaki megoldani a következő feladatot? (matematika)

Meg kellene rajzolni az a) és b) eseteket. Nem szükséges a teljes megoldás, csak egy kis segítség kellene, hogy merre induljak el. Gondolom, előbb fel kellene írni a 2 függvényt, és aszerint megoldani.
2011. okt. 7. 08:54
 1/8 A kérdező kommentje:
2011. okt. 7. 08:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Az elsőt szerintem elég egyel feljebb tolni az y tengely mentén.
2011. okt. 7. 08:56
 3/8 bongolo ***** válasza:

Így van, az a) egyszerűen feltolás.


A b)-hez rajzold be azoknál a pontoknál az összeget, amiken látszik f(x) meg g(x) értéke. Vagyis 0, 1, -1, 2, -2 (néhol csak nagyjából lehet tudni, de jó lesz az). A minusz végtelenben f(x) -2-höz fog közelíteni, g(x) meg 0-hoz, tehát az összeg is -2-höz. Nagyjából 4 fölött meg f(x) már 2, vagyis g(x)+2 lesz közelítőleg a függvény, tehát az y tengelyt az y=2-őn metsző 45°-os egyeneshez tart plusz végtelenben. Aztán kösd össze valamilyen vonallal ezeket, ahogy legszebben (szögletek nélkül) kijön.

2011. okt. 7. 14:45
 4/8 BKRS ***** válasza:

Igen, az 1.-et 1-gyel feljebb kell tolni.

A masodiknal meg a -∞ -ben -2-hoz fog tartani,

az y tengelyt 2-nel metszi, a +∞-ben az aszimptotaja az nem az y=x lesz, hanem az y=x+2., gyakorlatilag olyan mintha a masodik fuggvenyt, x=4-tol kezdve mindenhol 2-vel feljebb tolnad. Persze ez nem egeszen igy van, de igy fog kinezni.

Aztan mindket fuggveny monoton novekvo, ezert az osszeguk is monoton novekvo lesz.

Az elkepzelheto, hogy 2-szer fog konkonkavitast valtani, de lehet hogy vegig felulrol knovex lesz. Ezz mar a konkret gorbetol fugg amiket osszeadsz.

2011. okt. 7. 14:46
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha egy koordináta-rendszerbe tenném a 2 görbét, a függvényértékeket pedig bizonyos pontokban grafikusan adnám össze? Aztán a kapott pontokat összekötném...ezt csak úgy józan paraszti ésszel ötlöttem ki :)
2011. okt. 7. 15:30
 6/8 bongolo ***** válasza:
100%
Persze, úgy is jó, de felesleges. Elegendő csak néhány érdekesebb pontban berajzolni az összeget, meg kitalálni, hogy a végtelenekben hová tartanak, és összekötni ezeket egy sima görbével. A tanár is ezt várja, nem pedig azt, hogy nagy pontossággal add össze midnenhol.
2011. okt. 7. 15:41
 7/8 bongolo ***** válasza:
100%
Ja, most jobban elolvastam, hogy te is csak nehány pontban adnád össze "grafikusan". A nulla körül tényleg ezt kell csinálni, de a ±∞ felé az szerintem nem elég. Kicsit kell gondolkodni is...
2011. okt. 7. 15:44
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! A nagy matekozásban elfelejtettem megköszönni. :)
2011. okt. 7. 19:31