Hogyan oldjam me ezt a törtes egyenlet?


Kérlek oldjátok meg ezt a törtes egyenletet.

Teljes levezetés kellene, World-ben lehetőleg, abba könnyeb ezeket!

Ellenőrzés nem kell!

Köszi!

Link: *****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. febr. 10. 17:39
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

14 1/2- 2*(x+3)/5=3*x/2-2*(x-7)/3

15/2-2*(x+3)/5=3*x/2-2*(x-7)/3 /*30

15*15-12*(x+3)=45*x-20*(x-7)


225-12x-36=45x-20x+140 ........ /-140+12x

49=47x

x=49/47


máskor ne ide töltsd fel a cuccot !!

2011. febr. 10. 17:50
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, mond meg máskor hova...ment a PIPA
2011. febr. 10. 17:57
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:
pl. képfeltöltés.hu
2011. febr. 10. 23:49