Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek. Szimmetrikus egyenletek?

Rayleigh kérdése:

Matek. Szimmetrikus egyenletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! ha van egy szimmetrikus egyenletem (páratlan tagú) és elosztottam a középsővel (feltéve, ha úgy van leírva az egyenlet, hogy a középsővel kelljen, szóval a megfelelő tag ismeretlenével elosztottam) utána mit tegyek? És páros tagú szimmetrikus egyenletnek van ehhez hasonló megoldása? Előre is köszi.
2011. febr. 10. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

páratlannál olyan jön ki, h:

a*(x+1/x)+b*(x^2+1/x^2)+...+konstans=y

tehát ha kiemeled az azonos együthatókat, akkor egy szám és a szám reciprokát kapod.

x+1/x helyére helyetesíts be mondjuk K-t. Ekkor x^2+1/x^2=K^2-2:

a*K+b*(K^2-2)+...+konstans=y

2011. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs a tudatlanságomért: Mi az a szimmetrikus egyenlet? Hogy néz ki egy ilyen jószág?
2011. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vurugya béla ***** válasza:

Nem tudom, érted-e az elsőt, ha igen, akkor csak a másodikadra felelek:

Minden páros tagú szimmetrikus osztható az (x+1) kifejezéssel!

Ezt emeld ki, máris páratlan tagút kapsz. (Ez ugye azt jelenti, hogy itt a -1 mindig gyök ...)


Aki kérdezte: szimmetrikus egyenlet főegyütthatója egyenlő a konstans taggal, a második együtthatója az utolsó előttivel, stb.


Példa:


3x^4-8x^3+13x^2-8x+3=0


vrrr

2011. febr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! sokat segítettetek
2011. febr. 11. 05:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi a magyarázatot. Sose késő újat tanulni. :-)
2011. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!