Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 10 db feladat algebrai témában...

10 db feladat algebrai témában, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kaptam pár feladatot,de 10 db-ot nem bírok megoldani, ezekben kérnék segítséget.

Kérem csak olyan kommentek érkezzenek, melyek a megoldással kapcsolatosak. A feladatokat kommentekbe írom le egymás alá.


2011. febr. 8. 12:53
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

A szimmetrikus trapéznál ennyi van meg:

Egyik alap 16cm, a másik 10, a 2 oldal ugye 5-5cm.

T= a+c/2*m innen m-et kell meghatároznom, behúzom a magasságot, lessz derékszögű háromszögem, vagyis m^2=b^2-c^2. Eddig oké, csakhogy mikor behelyettesítek ezt kapom:

m^2=9-25, - nem lehet a gyök jel alatt...

A derékszögű 3szög ben meg nem tudom megváltoztatni az oldalak elnevezéeit, mert akkor az óramutató járásával megegyezően fog kinézni, nem mbc háromszög lessz, hanem bmc, mert az átfogó az ugye mindíg a c...itt akadtam el :(

2011. febr. 8. 15:34
 22/22 anonim ***** válasza:
Derékszögű háromszögben a két befogó négyzetének összege annyi, mint az átfogó négyzete. Ez akkor is igaz, ha xyz-nek nevezem az oldalakat. Nálad ugye az egyik befogó 3, a másik befogó a magasság és az átfogó 5. Tehát 9 + m^2 = 25. Ebből m = 4. A képletek helyett rajzolj és tanuld meg a képleteket szövegesen, tehát értelmezve, hogy mit állítanak. Az ilyen absztrakcióra sokszor lesz szükséged.
2011. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!