10 db feladat algebrai témában, mi a megoldás?


Sziasztok, kaptam pár feladatot,de 10 db-ot nem bírok megoldani, ezekben kérnék segítséget.

Kérem csak olyan kommentek érkezzenek, melyek a megoldással kapcsolatosak. A feladatokat kommentekbe írom le egymás alá.


2011. febr. 8. 12:53
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget, és kérem csak kizárólag a megoldással kapcsolatban küldjetek hosszászólást!
2011. febr. 8. 13:07
 12/22 anonim ***** válasza:
Ez nekem így olvashatatlan és amúgyis többre mennél, ha inkább geometriai módszerekkel próbálnád megközelíteni. Meg sok is 10 feladatot egyedül végignyomni. Jobb lenne, ha egyesével írnád ki őket, ábrát mellékelnél és azt is, hogy meddig jutottál. Ennek így biztos, hogy nem állok neki, bocs.
2011. febr. 8. 13:11
 13/22 Lézer Anton válasza:

Korrektnek tartom, hogy nem a megoldást kéred, hanem segítséget. Most van egy kis időm, gyorsan leírok pár hasznos dolgot, hátha segíteni fog.


1. Ismered a köré írhatő kör területét. Mivel derékszögű háromszögről van szó, ezért a háromszög átfogója éppen a kör átmérője lesz. :) Biztos vagyok benne, hogy két alapképlet ismeretében menni fog a háromszög oldalhosszainak kiszámítása. (Kör területe, Pythagoras-tétel)


2. Egy szimmetrikus trapézról van szó, és ismered a kerületét. A két alap együtt 26, a maradék 10=2x5. ebben a feladatban hol akadtál el pontosan?


3. A szabályos sokszögek szögeinek kiszámítására létezik egy képlet:


[link]

(na az oldalak száma, alfa a szög.)


Ha ezt ismered, kiderül melyik sokszögről van szó és menni fog minden, mint a karikacsapás ;)


4. Rajzold le! Mindig minden feladathoz rajzolj! Ezek hasonló háromszögek lesznek, temrészetesen mindegyik derékszögű ;)


5. Ebből a feladatból hiányzik egy adat, azu egyik befogó hossza lemaradt

2011. febr. 8. 13:15
 14/22 anonim ***** válasza:

1. A derékszögű háromszög köré írható körének az átmérője a derékszögű háromszög átfogója.

A kör területképlete r*r*π, vagyis azt tudjuk, hogy ez 676π. Ebből az r*r = 676, az r = 26.

A háromszögben az átfogó 2r (mert ugye a kör átmérője, és az átmérő a sugár kétszerese), vagyis 52 cm.

Ismert továbbá az egyik befogó: 20 cm.

Betűzve:

b=20 cm

c=52 cm

Pitagorasszal kiszámítható a harmadik oldal:

a*a + b*b = c*c

a*a = c*c - b*b = 52*52 - 20*20 = 2304

a=48

Tehát a háromszög két befogója 20 és 48 cm.

A háromszög kerülete a három oldal összege: 20+48+52=120 cm

A háromszög területe a két befogó szorzatának a fele: 20*48/2=480 cm^2

2011. febr. 8. 13:16
 15/22 anonim ***** válasza:
Rajzold le őket, sokkal könnyebb lesz kilogikázni.
2011. febr. 8. 13:38
 16/22 A kérdező kommentje:
Anton nak és az alatta levő válaszolónak köszönöm, az utóbbi válaszoló nem tud olvasni? Senki nem kíváncsi a véleményedre, legközelebb számolj el 10 ig és ne írj ide, köszönöm.
2011. febr. 8. 13:51
 17/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tudok olvasni, de te hírből se tudod, hogy mi az algebra meg a geometria közti különbség. A házifeladat kérdéseidet legközelebb ide posztold: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Az, hogy rajzoljál, praktikus tanács és a feladatok megoldásával kapcsolatos. A kevésbé lusta emberek számára egy praktikus lépése a megoldásnak. Ha nem találtad hasznosnak a válaszom, nyugodj meg, ugyanis nem szeretném, ha szívrohamot kapnál. Utána pedig gondolkodj el azon, amit írtunk, ugyanis nem fog sikerülni az érettségi, ha nem alakítasz ki stratégiát az ilyen feladatok megoldásához. Most már nyomhatod a piros kezecskét.

2011. febr. 8. 14:05
 18/22 A kérdező kommentje:
Az 5. kérdésben a 2. befogó 8 cm, lemaradt...
2011. febr. 8. 14:06
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem kértem, hogy a teljes megoldást írják le, elég ha segítenek elindulni.

Igen , miután kiírtam a kérdést akkor ugrott be, hogy hopsz, geometria, de nem ezen kell fennakadni, továbbra is csak a segítséggel kapcsolatos kommenteket várom, köszönöm.

2011. febr. 8. 14:09
 20/22 A kérdező kommentje:
Na a konvex sokszöges sikerült, csak a területére nem találtam képletel :S
2011. febr. 8. 15:25
1 2 3