Gábor hétfőn felásta a kert 18 %-át kedden 25%-át, szerdán 28 négyzetméterrel többet mint hétfőn. így még maradt 245 négyzetméter. Mekkora a kert?

2011. jan. 27. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Kert=x

0,18x+0,25x+(0,18x+28)+245=x

0,61x+273=x

273=0,39x

x=700

Hétfőn:0,18*700=126

Kedden:0,25*700=175

Szerdán:126+28=154

maradt:245

126+175+154+245=700

2011. jan. 27. 17:10
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm*
2011. jan. 27. 18:24