Másik:


A megtakarított pénzem háromötöd részét 1 évre lekötöttem, a 25%át utazásra költöm, a maradék 210.000Ft folyószámlán van. Mennyi a megtakarított pénzem? Hány forintot kötöttem le?



Kérlek titeket, ne csak a megoldást, hanem a megoldás menetét is írjátok le! Hogyan is jöttek ki...

Nagyon megköszönném!


2011. szept. 12. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

össz kerítés 100%, ha 8% megy hulladékba, akkor (100-8), azaz 92% fedezi a krt kerületét, azaz a 161m-t. Tehát 161/92x100, vagyis 175m-t kell venni


a megtakarított pénz az egész (25%=1/4; + van még itt szó 3/5-ről, ezért célszerű mindent 20-adokra váltani!), vagyis 1=20/20

3/5=12/20

25%=1/4=5/20

Ha az egészből (20/20) kivonom a lekötött (12/20) pénzt + utazást (5/20), akkor marad 3/20, amiről tudjuk, hogy=210.000 Ft

Ebből kiszámítjuk, hogy mennyi 1/20 (3/20=210.000; 1/20=70.000)

Már csak mindenhová vissza kell helyettesítgetni:

20x70.000=1.400.000,- Ft volt az össz pénzem

12x70.000=840.000 Ft volt a lekötött

5x70.000=350.000 Ft az utazás

Most leellenőrzöd:

840.000 + 350.000 + 210.000= 1.400.000,- Ft és tényleg!!!

2011. szept. 12. 18:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!! :)
2011. szept. 12. 19:22