Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az epizód fogalma? (Toldi...

Mi az epizód fogalma? (Toldi 6. osztály) Sürgős HELP!

Figyelt kérdés
ha tudod írd le légyszi nagyon sürgős.holnap TZ
2011. jan. 26. 14:46
 1/4 vurugya béla ***** válasza:
82%

Olyan rész, ami nem tartozik a cselekményhez, ha elhagynánk a műből, akkor is teljesen érthető lenne.

Mi akkor a célja az epizódnak? Hát a szereplők jellemének bemutatása, újabb jellemvonások megrajzolása, a környezet pontosabb megismertetése, a szereplőknek, más műben esetleg az adott kornak - szerintem még lehet kaland, izgalomkeltés is a cél.

A Toldiban ilyen a farkasjelenet, pontosabban megismerhetjük Toldi erejét, küzdeni tudását, bátorságát, s szerintem szellemességét is mert célzásként bátyjához teszi a farkasokat.

2011. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
epikai művek része, zárt kerek történet, késlelteti az eseménysort, a főhős jellemét gazdagítja. pl.: Toldi ( A farkaskaland V. ének A bikakaland IX. ének)
2011. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5%
megadnád az e-mail címed? mi is holnap írunk ebből meglehet hogy ismerjük egymást
2011. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én is 6.-os vagyok es pont ezt tanuljuk

Úgy hogy köszi

2017. jan. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!