Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » TOLDI (6. osztály) :Mi az...

TOLDI (6. osztály) :Mi az epizód? Valaki elmagyarázná, és mondana hozzá példákat nekem szószerint idézve a Toldiból? Help!

Figyelt kérdés
Nagy a bajom!Holnap,január tizenkettedikén,lehet,hogy tzt írok a Toldiból,de az amit én írok,az a pótlás,mert beteg voltam.A barátnőm azt mondta,hogy az "epizód" fogalma is benne lesz,annak kell leírni a pontos definícióját,és példát írni rá.
2010. jan. 12. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
miért nem kérdezed meg a barátnődet?
2010. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Epizód: Terjedelmes művk öállóan is megálló részlete, mely nem befolyásolja a cselekményt, de árnyalatokkal gazdagítja.

Pl.: Farkaskaland, Bikakaland, Csárda jelenet

Mi ma írtuk meg:)

Melyik suliba jársz?

Sok szerencsét!

2010. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A Kassákba járok,Budapesten.Talán hallottál már arról,hogy össze lesz vonva a Németh Lászlóval. 13.kerület .Ma tényleg megírtam a Toldit,én és egy másik lány.Elég nehéz volt,és az epizód fogalmát valahogy kimagyaráztam,és példát rá nem kért érdekes módon,pedig azt mondták,hogy kérni fogja.Részleteket kellett sorrendbe írni,más más énekekből.Elég nehéz volt,és azt is kellett tudni,hogy ki-kinek mondja.Abban csak a j. volt a nehéz.Volt allegória,hasonlat,alliteráció,ezek mentek,ki írta,mi a műfaja ez is könnyen ment.A másik a mi még neéz volt,hogy megvoltak adva olyan szavak,hogy tetőpont,kibontakozás,bonyodalom....AZ ilyeneket kellett sorrendbe rakni,és kommentet írni hozzá.De szerencsére ezt egy lapon megcsináltuk.Továbbá Toldit kellett jellemezni és leírni,hogy nekünk mi tetszett benne a legjobban,és mi nem.Ez is ér pontot:):) Nem tudom,hogy hanyas lesz,szerintem a négyest megéri.De eddig kitűnő voltam irodalomból,és le is zárt ötösre.Tehát nem lesz nagy jelentősége.:):)
2010. jan. 13. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!