Egy négyszög első szögénél 19°-kal kisebb a második szöge, és az első szög kétszeresénél 73°-kal kisebb a harmadik szöge. A negyedik szög feleakkora, mint az első szögnél 23°-kal kisebb szög. Mekkorák a négyszög szögei?2011. jan. 25. 19:20
1/3 anonim válasza:
Az első szöget elnevezed X-szel és felírod az egyenletet:
X+X-19+2X-73+(X-23)/2 = 360
Rendezed az egyenletet, megkapod az első szöget, onnan pedig ki tudod számolni a többit.
2/3 anonim válasza:
1. szög x
2. szög x-19
3. szög 2x-73
4. szög (x-23)/2=0,5x-11,5
x+x-19+2x-73+0,5x-11,5=360
4,5x-103,5=360
4,5x=463,5
x=103
1. szög 103°
2. szög 84°
3. szög 133°
4. szög 40°
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. jan. 26. 22:09