Milyen lesz a függvény, ha f (x) =3x-5x négyzet?

2011. jan. 25. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
5x a négyzeten vagy hogy?:)
2011. jan. 25. 18:26
 2/10 A kérdező kommentje:
5 ször x négyzet (:
2011. jan. 25. 18:30
 3/10 anonim ***** válasza:

a függőleges tengelyen felmész 5öt.. vagyis az y-on

és olyan rajzolsz.. hogy.. bal oldalt kilépsz egyet

egyet fel

megint kilépsz, fellépsz kettőt, majd megint kilépsz egyet jobra és ötöt msz felfele, és ezt ugyanúgy megcsinálod a másik oldalon csak ugyebár balra lépsz, és akkor az ipszilon tengely pont metszi a parabolát.

2011. jan. 25. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:

bocsánat.. az össze balra amit írtam az jobbra.. minden jobbra meg.. és utána csinálod a másik oldalra, hogy szimmetrikus legyen,

elözö voltam

2011. jan. 25. 18:35
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm (: és mi lesz a 3x-el? :$ :)
2011. jan. 25. 18:38
 6/10 anonim ***** válasza:
na várj.. a 3x-5x az zárojelben van és a zárojelen kívül van a négyzet jel?
2011. jan. 25. 18:42
 7/10 DudoloPocok ***** válasza:

ez egy fejre állított parabola aminek a csúcsa X=0-nál lesz, és nem szimmetrikus az x tengelyre


használd az excelt , az ki is rajzolja

2011. jan. 25. 18:45
 8/10 A kérdező kommentje:
nem. úgy van hogy 'három iksz minusz öt iksznégyzet'
2011. jan. 25. 18:49
 9/10 DudoloPocok ***** válasza:
bocsi : szimmetrikus lesz az y tengelyre
2011. jan. 25. 18:55
 10/10 DudoloPocok ***** válasza:

elnézést, az előzőeket hagyd figyelmen kívül .


A válasz:


alak fejre állított parabola


csúcspont x=3/10 y=0.45

A görbe az x tengelyt x=0 és X=3/5 pontokban metszi (f(x)=0 )


[link]


itt egy függvényrajzolót találsz, ami megrajzolja a kért görbét

2011. jan. 25. 19:09