Valaki letudná nekem írni, hog hogyan számolja ezt az egyenletet ki? a megoldás: x=2.
szval ez lenne az:
x+1 2x-1 6 1
˙˙˙˙ + ˙˙˙˙˙˙ +˙˙˙˙˙+˙˙˙˙˙˙= 0
2-2x^2 x^2-1 x+1 2-2x
Előre is köszi.
2011. jan. 23. 16:12
1/4 A kérdező kommentje:
x+1 + 2x-1 + 6 + 1 = 0
2-2x^2 x^2-1 x+1 2-2x
2011. jan. 23. 16:15
2/4 DudoloPocok válasza:
ha igaz a köv egyenletről van szó :
(x+1)/(2-2x^2)+(2x-1)/(x^2-1)+6/(x+1)+1/(2-2x)=0
(x+1)/(2(1-x)*(1+x))+(2x-1)/((x-1)(x+1))+6/(x+1)+1/2*(1-x)=0
(x+1)/(2(1-x)+(2x-1)/(x-1)+6+(1+x)/(2*(1-x))=0
-(x+1)/2+(2x-1)+6*(x-1)-(1+x)/2 =0
-(x+1)+2*(2x-1)+12*(x-1)-(1+x)=0
14x-14 =0
x=1, de x nem lehet =-1, 1 mivel x-1, ill x+1-el osztottunk és ezek nem lehetnek 0-val egyenlőek
nincs megoldás
3/4 DudoloPocok válasza:
lehet hogy előjelet tévesztettem, de lépések jók !
4/4 A kérdező kommentje:
nem tudom rendesen leírni.. de x az 2 kell h legyen. de azért köszi
2011. jan. 23. 17:47