így szól a feladat:
Határozzuk meg annak az egyenesnek az egyenletét, amely
a(-5;-2) és a (-3;4) pontokat összekötő szakaszt merőlegesen felezi.
ezt most így nem értem h kell nekiállni. valaki magyarázza el legyenszives
2011. szept. 15. 16:41
1/2 anonim válasza:
I. Felezőpont : F(AB)
II. Normálvektor: n (vektor) = AB (vektor)
III. Felező merőleges: f(F;n (vektor))
I: Felezőpont:
F(AB) = ((a1 + b1)/2 ; (a2 + b2)/2) = (((-5) + (-3))/2 ; ((-2) + 4)/2) = (-4 ; 1)
II. Normálvektor:
n (vektor) = AB (vektor) = (1b - a1 ; b2 - a2) = ((-3) - (-5) ; 4 - (-2)) = (2 ; 6)
III. Felező merőleges
n1 x + n2 y = n1 x0 + n2 y0
2x + 6y = 2 × (-4) + 6 ×1
2x + 6y = -2
f: x + 3y = -1
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :) időközbe már (nem könnyen) rájöttem és hálisten kijött :D
2011. szept. 15. 17:16