Matek teljes négyzetgyökké alakitás vagy mi?


Sziasztok. Egy faladatot letudna valaki nekem vezetni? naggyábol értem de nem nagyon


Megoldo képlet: X12 = -b +- GYÖKALATT/ bnégyzet - 4ac / 2a


Feladat:

xnégyzet - 2x - 3 = 0


a: 1 b: 2 c: 3


Lásd: [link]


Esetleg ha valaki megcsinálná papirra mind a 4 feladatot levezetve, nagyon megköszönném, de elég cska egyetis csak hogy átláthassam ezt az egészet :S


2011. jan. 23. 13:03
 1/3 anonim válasza:

1. kiszamolod a deltat, ami = [(-2)*(-2)]-4*1*(-3)=4+12=16=4*4

x1,2= [(-2)*(-2)]+-4/2 = x1 = 4+4/2=4

= x2 = 4-4/2=0


vegyel elo papirt es ird le, mert ha igy nezed nem fogod megerteni. pl az elsonel a=1, b=-2, c=-3, figyelj az elojelre

2011. jan. 23. 13:42
 2/3 DudoloPocok ***** válasza:
2011. jan. 23. 16:02
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. vissza ellenöriztem voltak hibáim de megértettem legalább ^^ és a dolgozatomis jól sikerült
2011. jan. 24. 16:26