Sziasztok. Egy faladatot letudna valaki nekem vezetni? naggyábol értem de nem nagyon
Megoldo képlet: X12 = -b +- GYÖKALATT/ bnégyzet - 4ac / 2a
Feladat:
xnégyzet - 2x - 3 = 0
a: 1 b: 2 c: 3
Lásd: [link]
Esetleg ha valaki megcsinálná papirra mind a 4 feladatot levezetve, nagyon megköszönném, de elég cska egyetis csak hogy átláthassam ezt az egészet :S
2011. jan. 23. 13:03
1/3 anonim válasza:
1. kiszamolod a deltat, ami = [(-2)*(-2)]-4*1*(-3)=4+12=16=4*4
x1,2= [(-2)*(-2)]+-4/2 = x1 = 4+4/2=4
= x2 = 4-4/2=0
vegyel elo papirt es ird le, mert ha igy nezed nem fogod megerteni. pl az elsonel a=1, b=-2, c=-3, figyelj az elojelre
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. vissza ellenöriztem voltak hibáim de megértettem legalább ^^ és a dolgozatomis jól sikerült
2011. jan. 24. 16:26