Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szöveges egyenlet- 8. osztály....

Szöveges egyenlet- 8. osztály. " Mennyibe került?

Figyelt kérdés

Zsófi a zöldségesnél 6kg almát és 2kg narancsot vásárolt. Egy kg narancs 57Ft-tal többe került, mint egy kg alma. Mennyibe került 1kg alma, ha Zsófi 1000Ft-ből 710Ft-ot kapott vissza?


Na. egyenletrendszert NEM tanultunk. Én így próbálkoztam:

N A Össz.

x 57> 290-x 290Ft


x=347-x |+x

2x=347

x=152,5


Dehát fél forint nincs. Mégis hogy csináljam akkor?


2011. jan. 19. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Huh, hát én nagyon nem látom át, hogy te mit csináltál, szerintem így elég egyszerű:

Az ilyen feladatokat úgy érdemes csinálni, hogy az egyik mennyiséget vagy egységárat jelölöd x-nek, a másikat pedig azzal fejezed ki. Tehát ez itt:

1 kg alma - x Ft

1 kg narancs - x+57 Ft

Az egyenlet:

6x+2(x+57)=1000-710

Mert ugye almából, aminek az ára x, 6 kg-t vett, az 6x, narancsból pedig 2-t. És ez egyenlő a pénzzel, amit fizetett, ami ugye az odaadott pénz-visszajáró.

Megoldod az egyenletet, rendezed, stb. (szólj ha ebben kell segítség). És kijön hogy x (vagyis 1 kg alma) 22 Ft.

Remélem így világos. :)

2011. jan. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon szépen köszönöm, érthető volt, ezer hála!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!