Matek?! Szöveges egyenlet, de egyszerűen nem értem meg, hogy hogyan írjak fel egy egyenletrendszert. Mert ha fel van írva akkor már meg tudom csinálni, de csak úgy!


Egyenlő szárú 3szög kerülete 44cm. Az alaphossza a szár hosszának 20%-a. Mekkorák az oldalak?


(Holnap írunk....)

előre is köszönöm, már 2 órája itt ülök de ha beledöglök akor sem tudok rájönni...


2010. jún. 8. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

van 3 oldala a, a, b (mert egyenlőszárú)


tudjuk, hogy b=0,2a (mert ha valami valaminek 20%-a akkor 20/100 szorosa)


kerület = 44 = a + a + b = a + a + 0,2a = 2,2a ebből a=20 és b=4

2010. jún. 8. 20:58
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


De most tök furcsa, mert hogy felírtad az egyenletet rögtön rájöttem a logikájára, de ha elém rakják a dolgozatot tele ilyen szövegekkel akkor csak belekeveredek!


Mégegyszer köszönöm!

2010. jún. 8. 21:03