Ágóka90 kérdése:

1 N/m hány pN/nm? 1 N/négyzetdeciméter hány N/ négyzetméter? 1 pN hány nm?

Fizika beugróhoz kellene...
2011. jan. 17. 15:21
 1/3 DudoloPocok ***** válasza:

Egyszerű és mindig használhatod : 1 = 10^12 piko

1 = 10^9 nano

1N/1m = 10^12*pN/(10^9nm)= 10^3 pN/nm, azaz 1000 pN/nm


1dm^2= 0,1m*0,1dm=0,001 dm^2

1N/1dm^2=1N/(0,01m^2) = 100 N/m^2


az utolsót nem lehet átváltani


( pN és nN -ról van szó, akkor 10^(-12)/10^(-9) = 1/1000

2011. jan. 17. 16:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2011. jan. 17. 16:43
 3/3 DudoloPocok ***** válasza:

segítség; ezt sajnos többé kevésbé meg kell tanulni :


[link]

2011. jan. 17. 17:14