Fizika beugróhoz kellene...2011. jan. 17. 15:21
1/3 DudoloPocok válasza:
Egyszerű és mindig használhatod : 1 = 10^12 piko
1 = 10^9 nano
1N/1m = 10^12*pN/(10^9nm)= 10^3 pN/nm, azaz 1000 pN/nm
1dm^2= 0,1m*0,1dm=0,001 dm^2
1N/1dm^2=1N/(0,01m^2) = 100 N/m^2
az utolsót nem lehet átváltani
( pN és nN -ról van szó, akkor 10^(-12)/10^(-9) = 1/1000
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2011. jan. 17. 16:43
3/3 DudoloPocok válasza: