Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A tehervonat 2 kocsija közül...

A tehervonat 2 kocsija közül az elsőben 1,5 tonna áruval több van, mint a másodikban. A második kocsit útközben tehermentesíteni kell 3 tonnával, ezt átrakjuk az elsőbe. Mennyivel lesz most több áru az első kocsiban, mint a másodikban?

Figyelt kérdés
matek, vonat, logika
2011. jan. 11. 18:32
 1/8 kanóc ***** válasza:
Mivel a második kocsi 3 tonnával könnyebb lesz, az első meg 3 tonnával nehezebb, ezért a két kocsi közti különbség 2*3 = 6 tonnával növekszik. Tehát 7,5 tonnával lesz több az elsőben.
2011. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nah van két kocsi, 1. és 2.

Az elsőben 1,5 tonnával több van, így a 2. kocsi súlya legyen X, az elsőé X+1,5 mert a másodikhoz képest ennyivel több van benne.

1: X

2: X+1,5


Közben kiszedünk a 2.-ból 3 tonnát és az elsőbe tesszük, azaz az elsőhöz 3-at hozzáadsz, a másodikból elveszed.


1: X+3

2: X+1,5-3


rendezzük a számokat:


1: X+3

2: X-1,5


innen láthatod, hogy ha X-re rendezed, és eltűnteted a számoakt akkor az lesz hogy:


1: x+1,5

2: X


Tehát az első kocsiban lesz 1,5 tonnával több az átpakolgatás után.

2011. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első megoldűsa nem teljesen jó...
2011. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kérdező voltam, nagyon köszönöm, mindkettő válaszolónak, hogy szántatok rám időt, és segítettetek! :)
2011. jan. 11. 19:09
 5/8 kanóc ***** válasza:

"Az első megoldűsa nem teljesen jó.."

Nekem így is megfelel. :)

2011. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát lehet neked így is megfelel, de a kérdező azért kért segítséget mert nem értette. Az meg hogy tévútra vezeted nem ér túl sokat. Szerintem legalábbis...
2011. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kanóc ***** válasza:
Talán ha megmutatnád a hibát benne, ugyanis én nem látom. Ha látnám, nem írnám, hogy nekem megfelel.
2011. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második válaszoló megoldása elvileg jó, gyakorlatilag nem, mert felcserélte a kocsik indexét. Az első helyett a másodikat vette.

Kanóc válasza a jó.

2011. jan. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!