2011. jan. 10. 21:47
1/4 kanóc válasza:
Legyen a gömb sugara r, a beírt kocka éle "a", a köréírté "A".
A körülírt kocka az egyszerűbb eset: A = 2r
A beírt kocka testátlója is 2r
A testátló hossza (a Pitagorasz tétel kétszeri alkalmazásával számítható) a*gyök(3)
Tehát A = 2r = a*gyök(3)
Tudjuk: A-a = 10, azaz
a*gyök(3)-a = 10
a*(gyök(3)-1) = 10
stb.
2/4 anonim válasza:
Köszi, hogy válaszoltál. A kedves kérdező nem ér rá.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sajnálom hogy csak most tudtam válaszolni. Még egyszer köszi a segítséget.
2011. febr. 1. 17:31