Egy gömbbe és a gömb köré kockát írunk. A két kocka élének különbsége 10cm. Mekkora a két kocka térfogata és felszíne?

2011. jan. 10. 21:47
 1/4 kanóc ***** válasza:

Legyen a gömb sugara r, a beírt kocka éle "a", a köréírté "A".

A körülírt kocka az egyszerűbb eset: A = 2r

A beírt kocka testátlója is 2r

A testátló hossza (a Pitagorasz tétel kétszeri alkalmazásával számítható) a*gyök(3)

Tehát A = 2r = a*gyök(3)

Tudjuk: A-a = 10, azaz

a*gyök(3)-a = 10

a*(gyök(3)-1) = 10

stb.

2011. jan. 10. 22:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy válaszoltál. A kedves kérdező nem ér rá.
2011. jan. 12. 22:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ sajnálom hogy csak most tudtam válaszolni. Még egyszer köszi a segítséget.
2011. febr. 1. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
sztem a testátló hossza a*gyök2
2012. jan. 16. 12:29