Mi sin2x és 5sinx deriváltja?

2011. jan. 3. 16:18
 1/2 kanóc ***** válasza:

A deriválási szabályok, ha f és g függvények és c konstans:

a) (c*f)' = c * f'

azaz (5*sinx)' = 5 * sin'x = 5 * cosx

b) (f(g(x))' = f'(g(x)) * g'(x)

azaz (sin 2*x)' = (sin' 2*x) * (2*x)' = (cos 2*x) * 2 =

2 * cos 2*x

2011. jan. 3. 16:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :-)
2011. jan. 3. 20:09