Mennyi az életkorok szorzata? A) 4650 B) 5460 C) 6200 D) 6825 E) 787

Panninak két testvére van: Jancsi és Zsófi. Panni 10 évvel ezelőtt ötödannyi éves volt, mint Jancsi, öt éve pedig feleannyi, mint Zsófi. Most a három testvér életkorának összege 59 év. (Az életkorok pozitív egész számok.)
2010. dec. 26. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Oszt szerinted ki lesz az a hülye barom, aki megírja helyetted a házidat? :D
2010. dec. 26. 11:40
 2/7 anonim ***** válasza:
első: vannak ilyenek :D
2010. dec. 26. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
biztos lesz valaki
2010. dec. 26. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Az olyanokat szokták itt mások helyett megírni amik nehezek. De ez a feladat szimpla logika... =/
2010. dec. 26. 21:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondtak mar,h szanalmas vagy? Ha nem, en mondom. Ne jelentkezz matek versenyre ha ilyen hulye vagy. Am meg nyugodtan lehulyezhetlek, sot meg az anyadba is elkuldhetlek.

Tavai ideny gyoztese, Sanyi

2010. dec. 26. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Megoldani én sem fogom a feladatot, csak az értelmezésben szeretnék segíteni.


Legyen

P, J, Z - Panni, Jancsi, Zsófi jelenlegi életkora


Mi volt 10 évvel ezelőtt?

Panni P - 10 éves volt, ami egyenlő valaminek az ötödével.

Ez a valami Jancsi 10 évvel ezelőtti kora, vagyis: J - 10, ennek ötöde (J - 10)/5.

Ezzel egyenlő Panni kora vagyis

P - 10 = (J - 10)/5


Öt évvel korábban mi volt a helyzet?

Panni P - 5 éves volt, és ez a fele Zsófi akkori évei számának, Z - 5 évnek, vagyis

P - 5 = (Z - 5)/2


Még azt tudjuk, hogy a három testvér életkorának összege

P + J + Z = 59


Végül is van három egyenletünk a három ismeretlen meghatározásához

P - 10 = (J - 10)/5

P - 5 = (Z - 5)/2

P + J + Z = 59


Remélem, a megoldás nem okoz gondot, ha mégis, írj nyugodtan.


DeeDee

**********

2010. dec. 27. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez egy matekverseny aktualis feladatsoranak egyik feladata. Miert kell segiteni neki? Ezt nem ertem...2 eve tolem igy vettek el az elso helyet, mert egy hulye ribanc a feladatokat a matek tanaraval oldatta meg...
2010. dec. 27. 18:52