itt a link:

[link]

köszi a segítségeteket :Đ


2010. dec. 23. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
De szar, mi is ezt tanultuk kb egy hónapja...:D
2010. dec. 23. 23:05
 2/7 anonim válasza:

huh de késő van most ehez...holnap megigérem segítek...


N

2010. dec. 24. 02:30
 3/7 anonim ***** válasza:

a, (x-1)/(x+1)

b, (a+1)/a

c, (x-2)/(x+2)

d, a/(a-1)

e, (2b+3)/(2b-3)

f, (3x-1)/(3x+1)

2010. dec. 24. 10:29
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nagyon köszi, az összes kijött kivéve az a-nál...

mert ott nekem úgy jött ki hogy: (x-1)X(x+1)/(x-1)a négyzeten és egyszerűsítettem és akkor a vége.: (x+1)/(x-1)

:S

Légyszí segíts ennél, mert ugye +X- az - és így fordítva jött ki!

2010. dec. 24. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs, felcseréltem a két sort mert fejben csináltam.
2010. dec. 24. 16:46
 6/7 anonim válasza:

Nevezetes azonosságok, szorzattá alakítás az egész.

1. a számlálóban ez az azonosság tanálható: a^2-b2=(a-b)(a+b)

a nevezőben (a-b)^2=a^2-2ab+b^2

2. az számláló (a+b)^2, a számláló a^2+a=a(a+1)

a többi már ezekhez hasonló, próbálj gondolkozni, ez kell, sokszor kell majd használni

2010. dec. 26. 04:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek üzenem, hogy olvassa el az előző hozzászólásokat is, mert nem csak, hogy én is leírtam a megoldást, hanem a kérdező is az összeset megoldotta egyedül, hibátlanul!!


Ha elolvastad volna a kommenteket, láttad volna, hogy a kérdező TUDJA azokat, és felesleges még százszor ideírni.

2010. dec. 26. 09:58