Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megtudja csinálni valaki? Matek.

Megtudja csinálni valaki? Matek.

Figyelt kérdés

Egy háromszög oldalai 55 és 30cm, az általuk közbezárt szög 20°. Forgassuk meg a háromszöget a 30cm-es oldala körül. Mekkora a keltkezett forgástest térfogata és felszíne?


Ehhez csak ábra kéne: Az OABC háromoldalú gúla ABC alapja egyenlő szárú derékszögű háromszög ABCszög90°. OC oldalél merőleges az alaplap síkjára, hossza gyök3 egység. OAB oldallap az alaplap síkjáva 60° szöget zár be . A? V?

Nagyon szépen köszönöm előre is :)


2011. nov. 13. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsőt tudom: koszinusztétellel kiszámolod a 3. oldalt. Utána pedig amikor megforgatjuk akkor egy olyan forgástest keletkezik ami két kúpból van összerakva (vagy ha a háromszög tompaszögű -nem számoltam ki- akkor egy nagyobb kúpból egy kisebb kivonva), és a két kúp térfogatát összeadva (vagy kivonva) kapod meg a forgástest térfogatát. Ugye a kúp térfogata egyharmada annak, mintha hasáb lenne. A felszínét pedig a kúppalástok összegével adhatod meg, de az alapok területét nem kell hozzáadnod, mert azok összefekszenek, és vagy belül vannak, vagy kívül, de a határán csak akkor, ha ez a háromszög pont derékszögű, de nem hiszem, hogy az.
2011. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A másodikat így tudtam elképzelni és lerajzolni:

[link]

Elnézést, ha valamiben tévedtem.

2011. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyök(7) természetesen elütés, helyesen gyök(5). Bocs!
2011. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. nov. 14. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!