Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek kérdés! Segítenél kérlek?

Matek kérdés! Segítenél kérlek?

Figyelt kérdés

Egy kötélnek levágták a kétharmad részét és még 7 métert. Így a kilenced részénél 1 méterrel hosszabb darab maradt meg.


Annyit tudtam hogy 21 métert vágtak le. (de lehet hogy az sem jó) Milyen hosszú volt a kötél? És mekkora a megmaradt darab?



2. kérdés.


Egy ember csirkéket árul.

9 óráig eladta a csirkék felét és még 1 csirkét.

Délig eladta a maradék felét és még egy csirkét.

Délután megvették a megmaradt 12 csirkét is.


Hány csirkét adott el 9 óráig, délig? és hány csirkét vitt a piacra?



Kérlek magyarázzátok el h hogy kell megoldani. Nagyon köszönöm :)


2010. dec. 22. 19:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló kiinduló egyenlete helyes. Utána - bár ezt nem ellenőriztem - a szokásos módon rendezgette az egyenletet, a mérleg elvet figyelembe véve. A mérleg-elv azt jelenti, hogy mindig ugyanannyit kell elvenni vagy hozzátenni a két oldalhoz, vagy mindkettőt ugyanazzal a számmal osztani stb., hogy egyensúlyban maradjon.
2010. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
már elmondtam, de mindegy.... egyébként téynleg így van....
2010. dec. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
A segítők érzik magukat szarba, a lusta trehány nem tanuló meg röhög rajtuk. Erre írtam, hogy a világ legmodernebb eszközét használja, de egy ép gondolat sincs a fejében. Szégyen.
2010. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
ez nem igaz...
2010. dec. 26. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!