Matek kérdés! Segítenél kérlek?


Egy kötélnek levágták a kétharmad részét és még 7 métert. Így a kilenced részénél 1 méterrel hosszabb darab maradt meg.


Annyit tudtam hogy 21 métert vágtak le. (de lehet hogy az sem jó) Milyen hosszú volt a kötél? És mekkora a megmaradt darab?



2. kérdés.


Egy ember csirkéket árul.

9 óráig eladta a csirkék felét és még 1 csirkét.

Délig eladta a maradék felét és még egy csirkét.

Délután megvették a megmaradt 12 csirkét is.


Hány csirkét adott el 9 óráig, délig? és hány csirkét vitt a piacra?



Kérlek magyarázzátok el h hogy kell megoldani. Nagyon köszönöm :)


2010. dec. 22. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

2. feladat:


x legyen az összes csirke amit eladott


9 óráig eladott:

0,5x + 1

ami maradt: 0,5x - 1


délig eladott:

(0,5x - 1)*0,5 +1 = 0,25x - 0,5 +1 = 0,25x +0,5

maradt: x - (0,5x + 1) - (0,25x+0,5) = x - 0,5x - 1 - 0,25 x - 0,5 = 0,25 x -1,5


Délután:

12 csirke, tehát a megmaradt, ami 0,25x - 1,5 volt...

innen az egyenlet:


0,25 x - 1,5 = 12

hozzáadunk mindkét odlalhoz 1,5-öt

0,25x = 13,5

megszorozzuk 4-el mindkét oldalt

x = 54


9-ig eladott:

0,5 * 54 + 1 = 27 + 1 = 28

maradt: 54 - 28 = 26


délig eladott:

0,5 * 26 + 1 = 13 + 1 = 14

maradt: 54 - 28 - 14 = 12


Ezeel megvan mind a két feladat!

2010. dec. 22. 20:33
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
20:27-es! Nem olvastam el egyiket sem! Csak megcsináltam neki, nem néztem, hogy a többi mit válaszolt! A Fazekasba járok, nekem nem okoz gondot ez a feladat! (Mellesleg 8.os vagyok és osztályelső..... de az mindegy.....)
2010. dec. 22. 20:35
 13/24 anonim ***** válasza:

miaszar az a fazekas?

7.-es vagyok egy kisgimnáziumba, mégis megtudom oldani....

jó szar iskola lehet XD

2010. dec. 22. 20:36
 14/24 anonim ***** válasza:
68%
ja, még valami a 20:27-esnek: a tiédből nem értette meg, az enyémből igen.... vajon mi a különbség???? gondolkozz el rajta!
2010. dec. 22. 20:36
 15/24 anonim ***** válasza:
a Fazekas? Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium..... az ország első iskolája..... de megértem hogy nem ismered.... hiszen.... á, mindegy... nem akarlak megsérteni....
2010. dec. 22. 20:38
 16/24 anonim ***** válasza:

az már egyéni probléma, hogy a fazekasba vagy hova olyanok járnak, akiknek olyan nagy a tudásuk, hogy leírod ugyanazt mint én + te még fölé írod azt, hogy na itt bővítünk...

és az a kérdezőtől igen nagy probléma, hogy nem tud törtet bővíteni

2010. dec. 22. 20:39
 17/24 anonim ***** válasza:
ennyire minősíti a fazekast, hogy olyan kölykök járnak oda akik 8.-ba úgy osztály elsők, hogy eltudnak végezni összeadást kivonást, és törtekkel való műveletet.. azt már alsótagozatban is tudtam:)
2010. dec. 22. 20:41
 18/24 A kérdező kommentje:
de tudok -.- csak sasukefan érthetően leírt minden lépést. te meg nem
2010. dec. 22. 20:41
 19/24 anonim ***** válasza:

ja, azt nem mondtam hogy már 2.-os koromban meg tudtam ezt csinálni????? bocs.... elfelejtettem... 3 éves koromtól tanulok matekot.....

és az, hogy a kérdező nem érti meg, az nem a mi dolgunk... leírtuk neki rendesen, de megértette. ez a lényleg!

2010. dec. 22. 20:41
 20/24 anonim ***** válasza:

nem azt mondtam, hogy most tanultam meg, jó???? azt mondtam hogy osztályelső vagyok. más-más kérdés... de ezt te úgysem értheted meg.....

kérdezőnek: szívesen!

2010. dec. 22. 20:43
1 2 3