6kg nyers kávéból 5kg kávét kapnak. Hány kg nyers kávéból kapnak 60kb pörkölt kávét? számítást irj hogyan végzed el! Köszi!!!! :)2010. dec. 13. 15:21
2/5 anonim válasza:
hanyadikos vagy? ez elég alap példa ne haragudj...
6 kg -- > 5 kg
x kg ---> 60 kg
a pörkölt kávé mennyisége (60:5) = 12-szeresére nőtt, tehát a nyers kávénak is 12szeresére kell nőnie: 6*12 = 72
3/5 anonim válasza:
6:5=x:60
ebböl "x" kifejezve:
x = 60*6/5 = 360/5 = 72kg
4/5 anonim válasza:
6 kg nyers 5 kg kávé
*12 *12
72 kg nyers 60 kg kávé
5/5 anonim válasza:
hármas szabájjal
6kg nyers kávé...5kg kávé
xkg nyers kávé...60kg kávé
x=6kg nyers kávé*60kg kávé/5kg kávé=360/5=72kg nyers kávé