22 g széndioxid hány mol?2010. dec. 12. 14:15
1/4 anonim válasza:
Hát nem biztos, hogy jól mondom, de szerintem így kell : C :12 g, 2 db O : 16*2 = 32 g. Akkor tehát 32+12 az 44 g 1 mol CO2, szóval 22g az fél mol. De nem biztos :D
2/4 anonim válasza:
mCO2 = 22g
MCO2= 12+2x16g/mol=44 g/mol
----------
n=m/M
n=22g/44g/mol
n= 0,5 mol
3/4 A kérdező kommentje:
akkor 22 g co2 0,5 mol?:d
am. köszi szépen
2010. dec. 12. 20:13
4/4 anonim válasza:
Igen, annyi, ketten is leírtuk :D