Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fontos! Sürgős! 7. -es Kémia...

Fontos! Sürgős! 7. -es Kémia segítenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hetet hiányoztam a suliból és lemaradtam a kísérletekről úgyhogy nem tudom megcsinálni teljesen a házimat. Tényleg nem azért írom,hogy oldjátok meg helyettem de tényleg nem tudom!Holnap lesz kémia és már mindenhol utánan néztem a googl-n és a tankönyvben is de kísérletek nem voltak leírva!


1. fehér színű,szilárd halmazállapotú oxid:

2.égésekor folytó szagú gáz keletkezik:

3.hevítésekor szén és víz keletkezik:

5. koksz,grafit,korom,faszén,szén-dioxid,gyémánt, feketeszénről el kell dönteni,hogy a természetben megtalálható vagy mesterségesen előállított!

Ha nem tudjátok valamelyiket nekem az se baj elég hacsak egy-egyre tudjátok! de nagyon fontos lenne! Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!:)


2010. dec. 9. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Ilyen több is van. Google-be: "fehér szilárd oxid" vagy "oxidok" (Pl ilyen a kalcium-oxid, nátrium-oxid és a bárium-oxid is)

Szerintem ha az 5. feladatban lévő anyagokra egyenként rákeresel, akkor megtalálod a választ.

2010. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!