Hát jó vagyok matekból de ebbe nekem is beletört a bicskám, és neked?

3 egyetemista meglát egy órát a kirakatban 30 forintért (fejenként 10 forint) és megbeszélik, hogy megveszik. Az órás eladja nekik és nevet a markába, mert átvágta őket, mert csak 25 forint az óra. Az inast elküldi 5 forinttal, hogy adja vissza a pénzt. Az inas zsebre rak 2 forintot, mert ugyebár az 5 nem osztható 3-mal. Így az egyetemisták visszakaptak 1 forintot így 9 forintért (fejenként) vették az órát. Tehát 9x3=27. Az inasnál 2 forint van az 27+2=29. De mondja meg nekem valaki hol van 1 forint
2010. dec. 2. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

9*3=27-2=25. 27 forintot fizettek, 2 forint az inasnál, 25 forint a boltosnál. 25+2+3=30.

Azt a kettest nem hozzáadni kell, hanem kivonni. Ez a lépés azért volt logikátlan, mert ez olyan, minthogy 30-3+2=30, ami nem igaz.

2010. dec. 2. 22:24
 2/4 Drogfutár válasza:
100%

Egyszerű:

Az egyenletnek két oldala van. Az egyiken az órás üzlet, a másikon az egyetemisták vannak. Az inasnál levő maradék pénzt valamelyik oldalhoz tenned kell, hiszen az órás azt odaadta neki. Ha visszaadja az órásnak, akkor mintha semmi sem történt volna

3*9=25+2

Ha pedig a diákok oldalára áll, akkor (mivel mindkét oldallal ugyan azt a műveletet kell tenned) ki kell vonnod a 27-ből az inas zsebpénzét, hiszen az órástól is elkerült!

3*9-2=25

De nézzük másként, például a pénz szempontjából:

2 /inas/ + 3 /diákok/ + 25 /órás/ = 30 /kifizetett pénz/

2010. dec. 3. 00:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt a forint, hol a forint? :-)


D - a diákok

B - a boltos

I - az inas


D B I

30 0 0 ennyi pénze van a diákoknak

0 30 0 aztán megveszik az órát

0 25 5 a boltosnak becsületességi rohama támad

3 25 2 az inas elosztja az 5 Ft-ot


és minden forint megvan hiánytalanul. :-)

2010. dec. 3. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Forint nem vész el, csak gazdát cserél! :-)
2010. dec. 3. 13:24