Zsolt életkora 16-tal több Tibi és Gabi életkora összegénél.

Zsófi korának négyzete 1632-vel nagyobb, mint Tibi és Gabi évei összegének négyzete.Mi az összege hármójúk életkorának ?


2010. nov. 30. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik 3-nak? Én itt 4-et látok?
2010. nov. 30. 16:48
 2/6 anonim ***** válasza:

A kérdés 3 emberről szól, a feladat pedig négyről.

Feltételezhetjük, hogy Zsolt és Zsófi ugyanaz a személy, csak elírtad?

2010. nov. 30. 16:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, elnézést.
2010. nov. 30. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:

legyen zs,t és g

zs=t+g+16=>t+g=zs-16

zs^2=(t+g)^2+1632

behelyettesítesz:

zs^2=(zs-16)^2+1632

zs^2=zs^2-32zs+256+1632 (kivonsz mindkét oldalból zs^2-et)

32 zs=1888

zs=59

t+g=zs-16=> t+g=59-16=43

zs+t+g=59+43=102

2010. nov. 30. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha Zsolt=Zsófi akkor ZsoltZsófi=43, Tibi+Gabi=27 összesen 70 mert:

ZS-16=T+G és ZSnégyzet-1632=(T+G)négyzet. Innen már csak rendezni kell, de miért nem tudod felírni az egyenletet.

Ahogy olvasod "öntöd is" egyenlet formájába, látod?

2010. nov. 30. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:

te leellenőrizted az eredményed...:s

nem hiszem h jó eredményt küldtél el.

sztem a 102 a jó

2010. dec. 1. 16:36