2 üzemnek összesen 360 gépet kell készítenie. Az első az eredetinél 12%-kal, a második pedig 10%-kal készített többet és így összesen 400 db-ot készítettek. Eredetileg mennyit gyártottak külön-külön?2010. nov. 29. 16:44
1/2 anonim válasza:
Az első üzemnek x gépet, a másodiknak meg 360-x gépet kell legyártania. Mivel az első 12%-al gyártott többet, ezért tudjuk, hogy 1,12x gépet gyártottak. A másik üzemben 1,1(360-x) gép készült. Tudjuk, hogy a két üzemben összesen így 400 gépet gyártottak.
1,12x+1,1(360-x)=400
1,12x+396-1,1x=400
0,02x=4
x=200
360-200=160
Ennyit kellett volna eredetileg gyártaniuk.
Ha az emelt számra vagy kíváncsi, az meg:
200*1,12=224
160*1,1=176
2/2 A kérdező kommentje:
EZER KÖSZI!!! :) Ugyanezt kiszámítottam, csak elfelejtettem kivonni, azt hittem, hogy az x volt a megoldás... Mégegyszer köszönöm!
2010. nov. 29. 21:55