Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a www (túl rövid a...

Mit jelent a www (túl rövid a kérdés ezért kellett még ezt odaírnom)?

Figyelt kérdés
Szóbeli érettségire készülök infóból és a tételben (számomra) irtó érthetetlenül van leírva a fogalma:S
2010. nov. 17. 09:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez az oldal nem vitatkozásra való, de ezt azért mégsem tudom szó nélkül hagyni..


"A szakszó addig idegen szó, amíg meg nem tanulod" - ebben tökéletesen igazad van, és nekem épp ez a problémám. Az összes szakszót megtanulni amit (eddig kellett volna az évek során), most nem tudom. Azzal a szaknyelvvel kell beérnem, ami eddig rám ragadt. Természetesen nem fogok így max pontot elérni, de nekem csak a kettesre van szükségem per pillanat. Oh és nem akarok ezzel a területtel foglalkozni, egyszerűen csak nincs jobb megoldás.

Nem kifogást keresek, hidd el én akarom a leginkább végrehajtani a feladatot, de sajnos ez nem olyan egyszerű, és néha kompromisszumokat kell kötnöm.

És hidd el, nem vagyok lusta, próbáltam google-ban keresni, de nem adott ki semmi értelmes választ. Nem vagyok az a fajta, aki elsőnek Gyik mert az a legegyszerűbb...


És röviden arról miért az informatika. Nekünk kötelezően választott tárgyaink voltak. Német nyelvű közgaz, német nyelvű civilizáció (és mielőtt rákérdeznél, anyámék küldtek 14 évesen ebbe az iskolába)ami nehéz, ha az embernek nincs nyelvérzéke. Az utolsó évben derült ki, hogy esélytelen a vizsga. választanom kellett mást 5. tantárgynak.

Biológia- két évig tanultuk, semmi gyakorlat és nagyon felszínesen. Kémia- dettó. Földrajz, fizika egy év.

Ének egy év. Rajz nem volt. Társadalom ismeret fél év.

Maradt az informatika. hidd el én sem örülök neki. Nem tanultam soha úgy igazán infót mert nem gondoltam h szükségem lesz valaha arra a kifejezésre pl. h Ad-powered.

2010. nov. 17. 11:04
 12/15 A kérdező kommentje:
Jah és jobb ha tudod hol vagy. Ez nem véleményközlő oldal. Senki nem kíváncsi az oltogatásodra, főleg ha olyanról szólsz be, amit nem is értesz....
2010. nov. 17. 11:10
 13/15 anonim ***** válasza:

A fenti definíció, amit a tételkidolgozásnál látsz teljesen jó, tömör és pontos. Egyetlen összetett mondat, ennél pontosabban és rövidebben nem tudsz meghatározni egy olyan nagyságrendű fogalmat, mint a WWW. Egyébként a definícióból maximum a hipertext/hipermédia lehet számodra ismeretlen, de az se ördöngősség, olvass utána a neten, hogy mit jelent.


Megjegyzem én se értem, hogy ha vizsgára készülsz, akkor hogyan nem tudsz megtanulni két tagból álló összetett mondatokat. Jobb ha tudod, hogy MINDEN vizsgára kell majd tanulnod így a jövőben is.

2010. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Soha ne a kettesre hajts! Elég egy kis hiba és nincs meg.


Nem (csak) oltogatásként írtam azt, amit. Az oltogatásnak meg egyedül az a célja, hogy a figyelemfelkeltő közlésmód átjuttassa az üzenetet az ellenkezéseden túlra.

2010. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A hozzászólásból, amire hosszasan válaszoltál eszembe jutott apukám egy-két beszélgetése. Mivel rendszermérnök egy bankban, elég elfoglalt, hívogatják. Mindig amikor csöng a munkahelyi telefon én odamegyek, hogy hallgassam a beszélgetést, amiből kb. annyit értek, mintha vki japánul beszélgetne. Az alap igék megvannak (menj, csináld), de a többi szó, az nagyon durva, legalábbis a számomra.


Amúgy meg World Wide Web, mintahogy azt előttem is írták, és ennél érthetőbben nem fogod megkapni soha, ugyanúgy ha matekra mentél volna, hidd el, ott sem értenél szinte semmit amikor új anyagot vesztek, és új definíciók jönnek elő. Próbáld meg bemagolás helyett először megérteni, és csak aztán megtanulni. Ennyit tudok javasolni.

2010. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!