Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit jelent a www (túl rövid a...

Mit jelent a www (túl rövid a kérdés ezért kellett még ezt odaírnom)?

Figyelt kérdés
Szóbeli érettségire készülök infóból és a tételben (számomra) irtó érthetetlenül van leírva a fogalma:S
2010. nov. 17. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
World Wide Web
2010. nov. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
World Wide Web (Világ"széles" Háló, VilágMéretű Hálózat)
2010. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A link meg lemaradt:) [link]
2010. nov. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Ez pofon egyszerű kérdés. Világhálót jelent. Angol eredetiben World Wide Web, WWW vagy röviden Web az interneten működő, egymással úgynevezett hiperlinkekkel összekötött dokumentumok rendszere. A rendszert webböngésző program segítségével lehet elérni. Ez a program képes megjeleníteni az egyes dokumentumokat, „weblapokat”. A felhasználó a lapokon található hiperlinkek segítségével további lapokat kérhet le, amelyeken újabb hiperlinkek lehetnek. A rendszer „háló”-jellegét is ez adja; a dokumentumok a háló csomópontjai, míg a hiperlinkek a háló szálai, amelyeken keresztül egy vagy több lépésben tetszőleges csomóponthoz eljuthatunk.
2010. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem, nem erre gondoltam.

A tételben:

A World Wide Web egy világméretű, hipertext-hipermédia alapon felépülő, kliens-szerver-elv szerint működő hálózati információs rendszer.


Ezt valahogy egyszerűbben, mert így nem tudom megjegyezni :S

2010. nov. 17. 10:10
 6/15 A kérdező kommentje:
ezt az első hozzászólás után akartam írni:)
2010. nov. 17. 10:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Mit nem lehet ezen érteni, én sem vagyok informatikus, mégis értem. Ha meg nem tudod megérteni, akkor tanuld meg úgy, mint a verset.


Jobb ötletem nincs.

2010. nov. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ott a link, olvasd el.
2010. nov. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan meg tudom érteni nem arról van szó, hanem így, ilyen formában ezt a mondatot nem tudom "bemagolni". Mivel ez mellett még 40 ilyen másik van. (idegen szavak amiket most tanulok először- ami persze az én hibám) Nagyon irigylem azokat akik képesek bevágni az ilyen szövegeket, hidd el ha én ilyen lennék akkor nem ide írogatnék most.
2010. nov. 17. 10:20
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

A szakszó addig idegen szó, amíg meg nem tanulod. Kellett neked informatikából jelentkezni érettségire.


Ott senkit nem érdekel, hogy melyik zártkörű torrentszájton mennyi az arányod, hány heccsátot osztasz ki fél perc alatt egy 1337 CS-partin és hány lvl 70 taureen chieftened van...


Viszont szaknyelv nélkül hogy akarsz a szakmáról beszélni? Ha a szaknyelvnek az a része is idegen számodra, ami egy tájékozottabb laikusnak sem okoz gondot, akkor egyáltalán miért akarsz te azzal a területtel foglalkozni?


Szaknyelv nélkül, akár a saját szavaiddal hogyan definiálnád a www-t? Ugye, hogy nem könnyű? Mennyivel könnyebb és összeszedettebb a szaknyelvi definíció, ami a tételedben van. Ráadásul egyáltalán nem érthetetlen.


És nem itt kell rinyálni, hogy jajj, nehéz, nem érteeeem (butaarcszmájli), külföldiül van.


Nem kifogást kell keresni, hanem végre kell hajtani a feladatot. Jelen esetben az infó-érettségit.


Örülj neki, hogy itt van a GYÍK, az értelmes kérdéseidre választ fogsz kapni akkor is, ha lusta leszel a google-ben rákeresni, vagy általános tájékozódásként elolvasni egy fogalom wiki-oldalát.

2010. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!