matekban kéne segíteni.

4746,4. normál alakja. mi az a normál alak ?:O

a másik.

öthatod és háromnegyed összegének a négyharmad része.


köszi a választ előre is

14/L


2010. nov. 13. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A normál alak az egy szorzat: 1 10 között egy szám, és a 10 hatványalakja. Ebben az esetben: 4,7464 x 10 a 3.on

A második a 19/9.

2010. nov. 14. 00:07
 2/7 anonim ***** válasza:

4764,6

vagyis 4764 + 0,6

viszont 0,6=6/10

most közös nevezőre hozva összeadva

(4764*10)/10+6/10

az 47640/10 +6/10

vagyis 47646/10, amit lehet egyszerűsíteni is, vagyis

23823/5


a másik rész

5/6+3/4

ezt először adjuk össze

közös osztó: 6*4=24

(5*4)/24+(6*3)/24

vagyis 20/24+18/24

azaz 38/24

egyszerűsítve: 19/12

ennek a 4/3-ada, vagyis osztva 4/3, azaz reciprokkal való szorzás, azaz 3/4-eddel

19/12*3/4=(19*3)/(12*4)=57/48


remélem tudtam segíteni.

A normálalak az a törtalak amúgy.

2010. nov. 14. 00:08
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi(:

de még mindig nem értem :S

2010. nov. 14. 00:09
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi, hülye voltam, a normál alak az az, amit az első ír, de a másodikban szerintem ő téved.

57/48 egyszerűsítve 3-al

19/16

2010. nov. 14. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Vminek a 4/3át szorzással kell kiszámolni, szorozni kell 4/3dal, és az 19/9 lesz.

1.

2010. nov. 14. 00:24
 6/7 Silber ***** válasza:

Emberek...

A normálalak így néz ki:

x*10 a valahányadikon. Tehát: 5*10^2, vagy 7*10^5, stb...

A 4746,4-et is ilyen alakra tudjuk hozni, ha tologatjuk a tizedesvesszőt. Amennyit lépünk vele, annyi kerül majd a tizes hatványába (balra lépésnél pozitív, jobbra lépésnél negatív az előjele). Így 4,7464*10^3.


x=(5/6+3/4)/(4/3). Először közös nevezőre hozzuk a számokat. 6-nak, 3-nak és 4-nek jó a 12, így:

x=(10/12+9/12)/(16/12).

x=(19/12)/(16/12).

Törtet törttel úgy osztunk, hogy a nevező reciprokát (fordítottját) vesszük. Így:

x=19/12*12/16=19/16

2010. nov. 14. 00:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Megint csak igazad van. Szégyellem magam.
2010. nov. 14. 00:29