1) 6/ngy2*ngy2/ngy2=6ngy2/ngy2 (a négyzeten)=6ngy2/2
2) 10/ngy5*ngy5/ngy5=10ngy5/ngy5 (a négyzeten)=10ngy5/5
Ezt a kettőt tudtam,vagyis azt hiszem,de nem biztos,hogy jó.A másik kettőt,viszont nem tudom.
3) 3ngy3/3ngy2 = ?
4) 5/3ngy7 = ?
Aki tud,kérem segítsen!
2010. nov. 8. 16:08
1/1 anonim válasza:
Az első kettőt is még lehet szépíteni, hiszen:
1) 6√2/2 = 3√2
2) 10√5/5 = 2√5
A 3. és 4. feladatban szintúgy csak a gyökös tényezőt kell figyelembe venni, tehát:
3) 3√3/3√2 = (3√3/3√2)*(√2/√2)=3√3*√2 / 3√2^2= 3√6 / 3*2=
3√6/6=√6/2
4) 5/3√7=(5/3√7)*√7/√7=5√7/3*√7^2=5√7/3*7=5√7/21